Koko już w fundacji.

10.01.2016

Koko jest w fundacji od kilku dni, to przeurocza sunieczka, po prostu ideał. Sunieczka to wymarzony psiak dla każdego: grzeczna, kochana, wpatrzona w człowieka. Przypomnę, ze sunia została oddana do schroniska przez właścicieli, bo podobno nie mieli możliwości ją utrzymywać... Trudno uwierzyć, że ktoś oddał sunieczkę po ok. 2 latach - sunię która jest uosobieniem dobra, miłości ! Koko groziła schroniskowa buda do której miała trafić wprost z domu. Tak się nie stało dzięki Karolinie, która dala jej schronienie i szansę na lepsze jutro.

zobacz >

 


 

Szogun do pokochania na już !

09.01.2016

Szogun to wspaniały około 8 letni piesek, który trafił do nas z głośnej interwencji w Puszczykowie. Był to najsmutniejszy z wszystkich piesków. Możliwe że Szogun miał kiedyś dobry dom, bo piesek garnie się do człowieka, bardzo potrzebuje jego obecności. Szogun po niespełna miesiącu w hoteliku otworzył się. Jest to wspaniały towarzysz dla każdego i powinien trafić do najlepszego domu. Szogun jest zdrowy, aktywny, gotowy do adopcji. Osoba która zdecyduje się dać temu uroczemu psiakowi dom i kawałek miejsca w sercu na pewno tego nie pożałuje. Liczymy, że Szogun znajdzie właściwy dom i swoja kanapę. Temu pieskowi bardzo jest to potrzebne. Szogun przebywa w hoteliku pod Wrocławiem. Mile widziany jest też opiekun wirtualny. Miesięczny koszt pobytu pieska w hoteliku to 300 zł.

zobacz >

 


 

 

Nazywam, się Bond - Jamnik Bond !

09.01.2015

Dzisiaj Bond to prawdziwy gość ale nie zawsze tak było...
Bond / wcześniej Krokiet / to fantastyczny, prześliczny pies. Niestety został porzucony w lesie i przywiązany do drzewa.... Pieska przez przypadek znaleźli spacerowicze, uratowali.
Teraz Bond ma wspaniały dom, wymarzony dla każdego naszego podopiecznego. Rodzina Bonda przesyła zdjęcia z świątecznego pobytu w Zakopanem na których widać wyraźnie kto jest bohaterem pierwszego planu. Wspaniale jest widzieć jego szczęście ! 

 

 zobacz >

 


 

 

 Zosia po roku !

 07.01.2015

 Zosia czyli dawna Psotka Juniorka adoptowana dokładnie rok temu:
"6 stycznia 2015 - piękny zimowy dzień, śnieżny i mroźny. Tego dnia pojechaliśmy po Zosię - małego krecika, który odmienił nasze życie i uczynił znośniejszym smutek po Józiu, który przeszedł przez Tęczowy Most 25 grudnia.... Maleństwo brykało całymi dniami z niewinną minką, siusiało, gdzie popadnie... Każdy nowy dzień był odkrywaniem nowych terenów, ludzi i psich przyjaciół.
A teraz to już panienka - nadal pełna miłości, obdarzająca uczuciem wszystkich wokół. Jest niesamowita w swej otwartości i bezpośredniości - taka mała i wesoła iskierka. Od października mieszka razem z przybraną siostrzyczką - 7 miesięcznym wyciorkiem - Bunią. Od początku zaakceptowała siostrzyczkę i teraz cały czas spędzają razem - albo rozrabiając, albo śpiąc. Najfajniej jest na spacerach, gdy Zosia boi się jakiegoś psa, a Bunia odgania delikwenta głośnym szczekaniem. Super duo egzotico ! Nadal nie lubi wiatru (podwiewa jej sukienkę :)) oraz deszczu - jak każdy szanujący się Jamnik.
Pozdrawiamy wszystkich w Nowym Roku i życzymy, by Jamniki były tylko czyjeś ! "

 zobacz >

 


 

Dramat Dropsa...

06.01.2016

 Nasz podopieczny Drops wkrótce będzie obchodził rocznicę w Fundacji...
Od wczoraj walczymy o jego życie i zdrowie.

Stało się najgorsze, coś czego nie spodziewaliśmy w najgorszym scenariuszu....
Dropsa sparaliżowało. Stracił czucie w tylnych nogach.. Nie możemy uwierzyć , w to co się stało.
Od wczoraj intensywne działania. RTG nic nie wykazało więc na cito do dr Sekuli, doskonałego specjalisty, tego, który postawił na nogi m.in. Rufusa.
Drops jest po pierwszej wizycie, cd rehabilitacji w hoteliku, w czwartek następna wizyta. Doktor jest bardzo ostrożny w rokowaniach..Dla Dropsa został zamówiony specjalny elektrostymulator do celów rehabilitacyjnych.

Kochani, prosimy o pomoc finansową dla niego. Od wczoraj wydaliśmy ponad 500 zł ( czekamy na FV i opisy), a szykuje się bardzo długa batalia o zdrowie a może nawet życie Dropsa. Będą to bardzo duze koszty. Bardzo prosimy o wsparcie dla Dropsa.

Dropsowi można również pomóc wpłacając  darowiznę przez siepomaga

zobacz więcej >

Konto dla pieska:

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
----------------------------------------------------
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
paypal
poczta@jamnikiniczyje.pl
--------------------------------------------------
w tytule "Drops"

Filmik

Jesteśmy załamani. Drops od początku nie ma szczęścia, telefon w sprawie adopcji milczał, nikt nie zaoferował DT a teraz jeszcze takie nieszczęście..Trzymajcie kciuki za niego, myślcie o nim ciepło, dla nas to cios ale on cierpi najbardziej

 


 

Alert dla Koko !

04.01.2015

Szukamy pilnie domu tymczasowego/stałego dla tej suczki. Dziś została oddana przez właścicieli. Zrzekli się praw do niej bo "nie mieli jej za co utrzymać i karmić". Jutro z punktu przetrzymań zostanie przewieziona do schroniska w Zawierciu, tego samego z którego kilka dni temu zabieraliśmy 2 marznące jamniczki ... . Dziewczynka jest łagodna jak baranek, słucha komend (siad) przychodzi do nogi, nie boi się ludzi, nie ma nic przeciwko innym zwierzętom (mieszkała razem z dużym psem). To urodzona księżniczka, przeznaczona jedynie do kochania i leżenia na kanapie. Jest bardzo grzeczna, z chęcią wchodzi na ręce. A do tego jest raczej młoda - ma maksymalnie 2-3 lata. Prosimy o DT/DS bez tego nie będziemy mogli jej pomóc
Kontakt : 504 455 909

zobacz >

 


 

O świętach - po świętach !

03.01.2016

Tobi odezwał się po świętach. Tobi ma klawe życie, choć dopiero od niedawna. Chłopak miał wielkie szczęście bo odnalazł swoje miejsce na ziemi : ma dom, ukochana rodzinkę a nawet kumpla kota !
"Spóźnione ale Świąteczno - Noworoczne Życzenia od Tobsona i całej rodziny Tobi z Kocurem w wigilijny wieczór nie pozwolili swoim prezentom zbyt długo czekać po choinką Pozdrawiamy"

zobacz >

 


 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Sylwester 2015

Kochani minął kolejny rok. Dziękujemy Wam serdecznie, że jesteście ! Bez Waszej pomocy, wsparcia nie byłoby fundacji ! Życzymy wszystkim szczęścia i satysfakcji oraz spełnienia marzeń, przynajmniej niektórych... I Oczywiście Bądźcie z nami. Dzięki Wam świat jest lepszy. Warto pomagać.

Rok 2015 w Fundacji Jamniki Niczyje. Oczywiście w pigułce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, domom tymczasowym, każdemu kto pomógł.

< klik

 


 

Pilny dom dla Mario i Figo!

30.12.2015

Wczoraj dostaliśmy rozpaczliwą prośbę wolontariuszki ze Schroniska w Zawierciu o pomoc dla 2 psiaków w typie jamnika. Pieski strasznie marzną, nie ma możliwości przerzucenia ich do boksów wewnętrznych, boimy się, że mogą nie przeżyć nadchodzących mrozów...

Mario

Pierwszy z nich to Mario.To mały piesek w typie jamniczka o wesołym usposobieniu mający około 4-5 lat. Mario jest pozytywnie nastawiony do ludzi dorosłych jak i do małych dzieci a mimo tego jego domem od dłuższego czasu jest wciąż Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu. Widać, że piesek potrzebuje swojego człowieka do kochania i bardzo mu tego brakuje. Mario lgnie do ludzi, lubi pieszczoty. Cieszy się na widok każdego człowieka przechodzącego obok jego kojca. Na spacerach zachowuje się bardzo dobrze, ładnie chodzi na smyczy. Dobrze dogaduje się z małymi psami i suczkami a duże psy wywołują u niego niepokój. Mario jest zaszczepiony, odrobaczony, zachipowany i może być wykastrowany. Osobie, która go przygarnie pod swój dach Mario odda dużo miłości i uśmiechu. tel w sprawie adopcji :
730505255.
Szukamy również domu tymczasowego pod patronatem FJN : tel 694835496

  

zobacz >

Aktualizacja z życia Maria

31.12.2015

Kochani, Mario już też bezpieczny. Przed chwilą dotarł do DT do Katowic.
Bardzo dziękujemy pracownikom schroniska za dowiezienie pieska, Natalii za przyjęcie biedaka pod swój dach a wolontariuszce Kamili za ogromne zaangażowanie.
Wiemy póki co,że psiak jest mega pozytywny, jednak wystraszony. Boi się wystrzałów, boi się pralki, generalnie będzie się uczył życia od nowa- w schronisku był conajmniej od kwietnia więc zapomniał czym jest mieszkanie z człowiekiem pod wspólnym dachem. Mimo wszystko do człowieka go ciągnie mocno- już wystawia brzuch do głaskania.
Będziemy uzupełniać informacje na bieżąco. Pewnie założymy mu wydarzenie.
Pozdrawiamy Sylwestrowo.

------------------------------------------------------------------

Figo

Figo rano się nie ruszał- zamarzł...
Obawiano się,że piesek nie przeżył nocy, na szczęście udało się zareagować w ostatniej chwili. Został przerzucony na chwilę do boksu "awaryjnego"- cieplejszego, jednak nie ma możliwości pozostania w nim na dłuższy czas.
Kochani- zapowiadają coraz większe mrozy, ten piesek nie przeżyje !
Jest słabiutki, chudziutki, poddał się ...
Błagamy o miejsce dla niego, Fundacja szuka domu stałego lub nawet tymczasowego. Nie pozwólmy temu maleństwu zamarznąć.
Figo to młody i bardzo pozytywny piesek, czekamy na opis wolontariuszk, jednak już dziś ogłaszamy poszukiwania domu ,bo on nie może czekać...
Kontakt : Basia 694835496

   

zobacz >

 Aktualizacja z zycia Figa !

31.12.2015

Proszę Państwa, poznajecie tego kawalera?
Poruszył wiele serc, a my poruszyliśmy niebo i ziemię dla niego....
To Figo, który o mały włos zamarzł by w schroniskowym kojcu..
Dzisiaj po południu doszło do wspaniałej adopcji, Figo pojechał do domku, gdzie regeneruje siły i "odtaja" na kanapie
Jest wystraszony, śpiący i jednocześnie bardzo grzeczny. Na dwór wychodzi niechętnie, ale nie ma się mu co dziwić.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc oraz chęć pomocy.Dzięki Wam ten rok kończy się takim małym cudem.. Oby w przyszłym roku wszystkie psiaki znajdowały domy w tak ekspresowym tempie !

       

 

 


 

Sunia mamusia na świątecznie !

26.12.2015

Kochani sunia mamusia z interwencji w Puszczykowie pokazuje się na świątecznie. Przypomnę, że sunieczka została odebrana ze skrajnie złych warunków, wychudzona, wycieńczona z 8 sczeniętami. W trakcie tej interwencji odebrano ponad 60 psów różnych ras. W gospodarstwie rolnym w miejscowości Puszczykowo ludzie w sposób wyjatkowo okrutny traktowali zwierzęta pod swoją opieką. Byly to maszynki do zarabiania pieniędzy. Dzisiaj sunia za szczenietami jest już w fundacji. Przeżyło 7 szczeniat, ktore wychowyujemy i karmimy butelką ponieważ wycieńczona mama nie ma mleka. Dzisiaj sunia odetchnęła. Spędza świeta pod dobrą opieką.

 zobacz więcej >

Rodzince można pomóc wpłacając  darowiznę przez siepomaga


Świąteczne pozdrowienia !

26.12.2015

Kochani dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie w opiece nad naszymi podopiecznymi. To dzieki Waszej pomocy pieski moga być bezpieczne, leczone, przebywać w domach tymczasowych, hotelikach. Oto niektorzy nasi podopieczni w światecznych stylizacjach. Dla Państwa.

Tuzinek-------------------------Herbatniczek------------------------------------Drops---------

     

Gacuś----------------------------Szogun-------------------------------------------Dizel

     

Maniu------------------------------Boniu-----------------------------------Szogun Miętsus

     

Jerry------------------------------Karmel---------------------------

     

 


 

Wesołych Świąt !

24.12.2015

Wesołych Świąt ! Wspanialej rodzinnej atmosfery, wytchnienia od codziennych obowiązków. Czaru i oraz kawalkady kolorów, wszystkiego tego, co tworzy Magię tych niecodziennych chwil...
Fundacja Jamniki Niczyje

 


 

Z życia Jeżyka vel Mikrusa !

23.12.2015

Na pewno pamiętacie Państwo Jeżyka. Był to kiedyś naprawde bardzo poszkodowany piesek. Jezyk trafił do schroniska a potem do fundacji, był cały pokancerowany... Jezyk doszedł do siebie i rozpoczał nowe życie. Wczoraj od Jeżyka przyszła paczka dla kolegów z fundacji. Dziękujemy Jezyku vel Mikrusie, że o nas pamiętasz a przede wszystkim cieszymy się, że prowadzisz wspaniałe jamnicze życie. Pamiętamy o tobie !
Jezyk / Mikrus życzy wszystkim Wesołych Świat !

zobacz więcej >

 


 

 

Jamnczek z wypadku - spędzi święta w swoim domu !

Odnaleźli go właściciele

19.12.2015

W sprawie Mikołajka mamy nieoczekiwany zwrot akcji ! Jamniczka odnaleźli właściciele, którym piesek zaginął 5 grudnia. Od tego czasu Państwo szukają pieska, po schroniskach i poprzez ogłoszenia. Dzisiaj Mikuś a w rzeczywistości Nochal pojechał do domu, przyjechała po niego stęskniona rodzina. Nochal ma naprawdę dobry dom, mieszka pod lasem w miejscu wymarzonym dla każdego jamniora. Niestety Nochal wyszedł przez niedomknięta bramkę. Dzisiaj nochal już na swojej kanapie ze swoimi. To dla pieska najlepiej. Myślę, że możemy się cieszyć z takiego zakończenia tej przykrej historii.

zobacz więcej >

 


 

Wacław 

16.12.2015

Wacław to mikrostaruszek. Czy znajdzie dom na zawsze ? Czy poruszy czyjeś serce ? Wierzymy, ze tak. Wacław chciałby mieć swoja kanapę i swojego człowieka. Piesek przebywa w schronisku w Sosnowcu.

 

wiecej zdjęć >

 


 

Makabryczna interwencja !

15.12.2015

Kochani od kilku dni trwa próba odebrania zwierzat na skraju wycieńczenia z pseudohodowli w miejscowosci Puszczykowo / gmina Kamień. Niektóre psy w stanie agonalnym, po innych pozostaly szczątki. Psy przebywają w pseudohodowli, gdzie od dłuższego czasu trwała ich masowa eksterminacja. Szczenięta zabierał hurtowo handlarz.
Sprawa zajmuje się Pani Roma, miejscowa działaczka, ktora odkryła makabryczne znalezisko. Dzisiaj pojawiła sie tam telewizja TVN / pewnie realcja będzie w wieczornych wydarzeniach.
Do Fundacji Jamniki Niczyje jedzie cudem odebrane kilka psów.
W tym jedna wycieńczona suka, która obecnie przebywa w klinice pod kroplówkami. Ma 8 sczeniąt. Mamy nazdieję, że suczka przeżyje. Pieski sa kilkudniowe.
Prosimy Państwa o pomoc finansową, to kolejne psy w fundacji, ktore pilnie potrzebują pomocy....

zobacz więcej >
----------------------------------------------------
konto :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
============================
paypal:poczta@jamnikiniczy>je.pl
============================
w tytule " jamniki z interwencji"

zobacz artykuł o interwencji > 


 

Życie według Mania !

12.12.2015

Poznajecie Państwo tego przystojniaka ? To Maniu. Maniu trafił pod opiekę fundacji odebrany ze złych warunków przez córkę właściciela. Maniu miał problemy z zachowaniem, z opanowaniem emocji, z lękiem. Piesek nie wychodził poza pomieszczenie w którym przebywał, dlatego wszystko go przerażało. W zyciu jamniczka nastąpiła rewolucja / w pozytywnym oczywiscie znaczeniu /. Maniu już w domu tymczasowym zrobil ogromne postępy a dom adopcyjny wytrwale i skutecznie kontynuuje jego dzielo. Maniu na pewno ma silny charakter i jak większość jamników próbuje postawić na swoim ale jego zachowanie nie przypomina tego poczatkowego. Życzymy Maniowi i jego rodzinie wszystkiego najlepszego i samych wspanialych dni !

wiecej zdjęć >

 


 

 

 Pozdrowienia od Karusi

11.12.2015

Karsuia w domu już 3 miesiące, przysłala zdjecia i pozdrowienia. My tez serdecznie pozdrawiamy rodzinę Karusi. Pani Barbara pisze:

Karusia jest juz 3 miesiące w naszym domu. To przymilna radosna ukochana sunia. Zaprzyjazniła sie z kotami i jamniczką. Nasze zycie jest teraz bardziej kolorowe. Pozdrawiamy.

 

wiecej zdjęć >  

 


 

Jamniczek po wypadku !

08.12.2015

Nie ma jeszcze imienia ale jest w wielkiej potrzebie...
W okolicach Warszawy zostal potrącony jamniczek.... Uratował go Pan, który znalazł pieska lezącego na ulicy. Piesek trafil do kliniki i pod opiekę fundacji. Mamy nadzieje, ze uda mu sie pomóc.
Na ten moment wiadomo, że piesek ma złamaną kufę.
Bardzo cierpi. Być może dlatego nie chce jesć, a być może przyczyna jest też inna. W kale pieska pojawiła się krew...
Czekamy na dalszą diagnostykę !
Piesek pozostanie w szpitaliku przez jakiś czas, tudno powiedzieć jak długo.
Potrzebne będzie mu szczeście i środku finansowe na leczenie.
Bardzo prosimy w imieniu tego biedaka o pomoc. Fundacja szuka również domu tymczasowego dla jamniczka, po wyjsciu z kliniki będzie potrzebny dobry opiekun i ciepłe łóżeczko. Bardzo prosimy o pomoc dla tego skrzywdzonego jamniczka. Kontakt : poczta@jamnikiniczyje.pl

zobacz więcej >

------------------------------------------
Konto :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
-------------------------------------------
paypal:poczta@jamnikiniczy>je.pl
-------------------------------------------
w tytule " piesek z wypadku"

 


 

Jamnikołajek Bolek !

07.12.2015

Poznajecie Państwo w tym uroczym Jamnikołajku jakiegoś jamniczka ? My tak. Nie jest to nikt inny tylko nasz kochany Bolesław ! Jamnik nad jamniki, kawaler nad kawalery !
Bolek już w domku od kilku miesięcy i proszę ! Taka historia dystyngowany z niego Jamnikołajek prawda ?

 


 

 

 Mikołajki w FJN czyli JAMNIKOŁAJKI !

06.12.2015

Kochani w tym roku do naszych jamniczków tez przyjdzie Mikołaj Dzięki Darczyńcom zakupiliśmy różne smaczki i zabawki. Pani Ania z Bielska Białej już wcześniej kupiła dla naszych podopiecznych wielka pakę wędzonych łapek i uszek. Pani Ani serdecznie dziękujemy. Nad kontrolą jakości czuwa Pepa i Pajdzioszek.

 

 

Przy tej okazji...

Pokazuje się JAMNIKOŁAJEK Rufus !

Za pomoc w leczeniu dziekuje Rufus, który może dzisiaj być szczęśliwym JAMNIKOŁAJKIEM dzięki Państwu. Z zebranych środków finansowych udalo się pokryc leczenie pieska . Niechaj Rufusowa Magia Świąt zagości we wszystkich domach - w sercach ! więcej o Rufusie możecie Państwo przeczytać na naszym forum.

  

Przypomina się JAMNIKOŁAJEK Boniu !

Boniu to bardzo chory jamniczek, ma raka. Nie wiadomo jak dlugo Boniu będzie z nami ale chcielibyśmy jak nadłużej. Boniu przebywa w domowym hoteliku, ktory traktuje jako swój dom, bo zyje w nim jak we własnym domu: śpiąc w łóżku i mając przy sobie ukochną młodziutką opiekunkę Amelkę. Dla Bonia możemy tyle zrobić.... Jesli Państwo chcielibyscie pomóc, to prosimy o wsparcie finansowe ponieważ Boniu to "studnia bez dna"... leczenie Bonia to spore koszty a będą kolejne. Narazie Boniu czuje się dobrze.

  

 


 

Najlepszy dom Kiry !

05.12.2015

Kira to bardzo poszkodowana sunieczka. Trafiła do fundacji wiele miesiecy temu z interwencji... Sunie została odebrana właścicielowi, który skrajnie ją zaniedbal. Sunia głodna, chora i zabiedzona dotarla do Karkowa pod opiekę Pani Doktor Marzeny Bielawskiej. Przeszła zabieg operacyjny, wyszla na prostą. Pod opieką Pani Wioli czekała na dom dlugo... za długo. Możliwe , że czekala na ten własnie dom, dom z marzeń. Kira zamieszkala w Ustroniu w jamnikolubnej uroczej rodzinie z przesympatycznym Karmelkiem. Nie moglismy wyczarować dla Kiry lepszego domu. Ślemy Wam Kochani ciepłe slowa i dziękujemy za serce dla Kiry

 

zobacz więcej >

 


 

Mimi - bomba pozytywnej energii !

03.12.2015

Mimi to młodziusieńka sunieczka, pełna energii i radosci życia
Mini trafiła pod opieke fundacji ze schroniska, nie wie że ktoś ją skrzywdził.
Mimi to czysta karta. Sunia szuka wspanialego domu na zawsze.
Mimi to swietny, rozrywkowy towarzysz, bomba pozytywnej energii.
Kontakt Karolina : 504 455 909

zobacz więcej >

--------------------
wsparcie finansowe dla suni można kierować na konto fundacji.
Za wszystkie wpłaty Mimi bardzo dziękuje

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
---------------------------------
paypal:poczta@jamnikiniczy>je.pl
---------------------------------
w tytule "Mimi"
----------------------------------------------

 


 

 

Karmel zwany Grubciem...

30.11.2015

Przedstawiamy Państwu nowego podopiecznego, który zawitał do nas w trybie pilnym i niespodziewanym jednocześnie.
Karmel, bo o nim mowa, to przepiękny kawaler, który trafił do schroniska tak jak wiele innych psów… przez nieodpowiedzialność, egoizm i brak wyobraźni opiekuna..
Ile razy można tłumaczyć, że osoba w podeszłym wieku nie powinna kupować/adoptować/ dostawać w prezencie szczeniaka? W pewnym wieku, opieka nad psem, czasami staje się niemożliwa.
Owszem, są przypadki, że starsze osoby doskonale opiekują się swoimi pupilami, a kiedy sił nie starcza- rodzina w poczuciu obowiązku przejmuje opiekę nad zwierzęciem…
Niestety, Karmel nie miał tego szczęścia… Ma dopiero 7 lat, jest psem w pełni sił, niestety najzwyczajniej w świecie oddano go do schroniska . Jego właścicielka 80-letnia Pani, jest obecnie przykuta do łóżka i sama wymaga pomocy. Niestety jej opiekunowie, nie widzieli potrzeby aby opieką otoczyć również jamnika.
Nie chcemy nikogo oceniać, jednak nie uważacie Państwo, że wystarczyło się zastanowić 7 lat temu i nie brać na siebie obowiązku na kilkanaście lat?
No cóż …. Co było to było, nie zmienimy tego. Teraz naszym celem jest odwrócić zło, które spotkało Karmelka….
Z wywiadu wiemy, że był puszczany samopas , a ostatnie miesiące spędził prawie cały czas w domu. Nie wychodził, nie miał żadnego ruchu, był przekarmiany, czego wynikiem jest duża nadwaga (około 5 kg do zrzucenia).
Nie wiemy też, co takiego działo się w życiu Karmelka, że boi się on ludzi. Pierwszego dnia chował się i wycofywał w ogromnym strachu przed ludzką dłonią. Pierwsze obserwacje są takie, że na zwierzęta reaguje pozytywnie ( bez agresji podchodzi do psów i kotów). Panicznie boi się brania na ręce, a po schodach chodzić też nie powinien.. Na pewno spał w łóżku, gdyż nie omieszkał się do niego wpakować już pierwszej nocy. Na spacerach się ożywia, jest bardziej otwarty na świat.
Karmel trafia do awaryjnego domu tymczasowego. Nie mogliśmy go zostawić w schronisku. Pilnie szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, który będzie zajmował się tym skrzywdzonym pieskiem , domu aktywnego, który zobowiąże się do odchudzenia Karmelka ( on musi zrzucić nadprogramowe kg, aby normalnie funkcjonować… całe życie przed nim!). Mile widziany domek z piecem lub kaloryferem, bo Karmelek bardzo lubi spać przytulony do grzejnika. Możliwość wpakowania się pod kołdrę jeszcze milej widziana.
Karmel ma 7 lat. Jest wykastrowany, zachipowany, odrobaczony i zaszczepiony. Po prostu gotowy do pokochania OD ZARAZ! Dość szybko przywiązuje się do ludzi.

zobacz więcej >


------------------------------------------------------------
Wsparcie finansowe dla Karmela mile widziane.
Konto pieska :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
------------------------------
paypal:poczta@jamnikiniczy>je.pl
------------------------------
w tytu;e "Karmel"

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt
Basia : 694 835 496
e-mail : barbara.mila3@gmail.com
----------------------------------------------------

 


 

 

Zula jamniczka w wielkiej potrzebie !

27.11.2015

Zula to 10 letnia jamniczka z zespołem cushinga. Czy ma szanse na dom i człowieka ? Zula bardzo tego potrzebuje. Szukamy domu adopcyjnego lub nawet tymczasowego. Kto otworzy serce dla suni w wielkiej potrzebie ?
Miesieczny koszt leczenia takiego pieska to ok 100- 150 zł.

wiecej zdjęć >

 


 

Gacusiowa metemorfoza !

26.11.2015

Kochani, chcemy się pochwalić metamorfozą Gacusia. Piesek w fundacji 2,5 mc. Gacuś został przez nas zabrany w stanie opłakanym. Jego skóra była w 100 % zmieniona chorobowo. Stan bardzo poważny. Nie znamy historii pieska lecz ktoś musial doprowadzać go do ruiny od początku życia. Dzisiaj Gacuś wygląda inaczej niż na poczatku. Zachecamy do sledzenia losow tego młodziutkiego zwierzatka, któremu któs u progu  skomplikował życie...

zobacz więcej >

 


 

 

Demo szuka czegoś dla siebie...

20.11.2015

Demo to piesek w średnim wieku, szukamy pilnie domu adopcyjnego, domu tymczasowego.
Kontakt 662 850 245 / oddzwonię na smsa "Demo" jesli nie odbiorę
kontakt mailowy : poczta@jamnikiniczyje.pl

 

wiecej zdjęć >

 


Pestki dom na zawsze !

19.11.2015

Pestka, teraz Toska / to mlodziutka sunieczka, którą ktoś wyrzucił... Teraz sunia ma nowy dom, który zaopiekował się nią i zapewnił dożywotnia miłosć ! Pestka zamieszkała w Krakowie.
"Witam Państwa serdecznie!
Za trzy dni mija miesiąc, odkąd adoptowaliśmy Toskę:) Sunia jest czuła, temperamentna i wrażliwa. Ponadto potrafi przy powitaniu uśmiechać się cudnie (jak nasza nieżyjąca dalmatynka) unosząc wysoko górną wargę. Jest typową przedstawicielką swojej rasy, uparta i inteligentna, bez kompleksów, kochająca spanie pod kołderką. Nie jest natomiast jedzeniowym "odkurzaczem", więc trzyma piękną linię. Jamnisia całkowicie zawojowała serca całej rodzinki.
Dzięki naszej kochanej pani doktor z Alvetu, rana po sterylizacji zagoiła się ładnie i Toska została zaszczepiona i zaczipowana. Za 10 dni będzie odrobaczona, a później zaszczepiona kolejny raz.
Jamnisia prowadzi bogate życie towarzyskie na spacerach, nie wchodząc w utarczki z innymi psami. Uwielbia również dywanowo-kanapowe "sparingi" ze swoim przyjacielem Gutkiem. W zwiazku z nadchodzącymi chłodami, dostała gustowny ciepły golf w szaro-błękitne romby.
Pozdrawiamy serdecznie Fundację-
zakochani w Tosce -
Alicja i Krzysztof M.

wiecej zdjęć >

 

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie