Figa

  METRYCZKA

  Figa to młoda śliczna jamniczka, która musi znaleźć nowy dom z powodu choroby swojej Pani. Figa nie jest jednak aniołem: suczka jest zaborcza i charakterna. Kocha swoejego własciciela w ten sposob, ze nie odstępuje go na krok ale tez nie pozwala do niego podejść innym. Figa jest zazdrosna. Poszukujemy dla Figi domu znającego rasę, bez dzieci i innych zwierząt. Z Figą zapewne trzeba będzie troche popracować i uporzadkować jej światek. Suczka ma zapewne silny charakter, dlatego wskazane jest żeby nowy własciciel miał podstawowa wiedzę o zachowaniu psa. Figa nie chce też zostawać sama. 

  Figa1

  12.09.2015

  Figa trafiła pod opiekę fundacji. Zamieszkala w hoteliku na Śląsku. Szukamy odpowiedzialnego domu


  Figa ma już swoj dom !

  23.10.2015

   Figa to prześliczna jamniczka lecz charakterna. Dotychczasowi właściciele nie radzili sobie z nią i sunia trafiła do fundacji w poszukiwaniu nowego domu. Sunia wymaga dobrego prowadzenia a opiekun powinien orientować się w podstawach psiej psychologii. Sunia ma nowy dom, który oswaja sytuację i próbuje poukładać świat tej malej zagubionej istotce.
  List z domu :
  "Figa pozdrawia z Krakowa.
  Postanowiłam zaskoczyć wszystkich i w nowym domu najbardziej pokochałam tatusia, którego koniecznie chciałam obronić go przed mamusią, bo na pewno chciała mu zrobić jakąś krzywdę. Mama nie dała sobie w kaszę dmuchać, mała próba sił w starciu o łóżko pokazała mi, że muszę sobie odpuścić wszelkie rywalizacje. I szybko dałam sobie spokój, muszę przyznać, że nowa sytuacja mi bardzo odpowiada, bo już się nie denerwuję tak na okrągło.
  Tacie pozwalam na wszystko -całowanie po brzuchu, kąpiele i wyciąganie z paszczy jedzenia. Mamy się trochę bałam, bo nie wiedziałam jak się mam do niej zachować. Normalnie to bym ją ugryzła, ale sygnały jakie mi dawała mówiły mi, że na takie coś mi nie wolno. Nie stawiała mnie w sytuacjach niekomfortowych dla mnie, nie robiła nic na siłę, czekała , aż się oswoję. Teraz wszystkiego się uczę, bo jeszcze się boję. Boję się suszarki, pralki i parku. Ale coraz więcej się uczę i poznaję. Mam nowych kolegów i koleżanki i nie próbuję pogryźć ludzi przypiętych do nich na smyczy. Poznałam rodziców taty i wbrew temu co pisali o moim stosunku do mężczyzn, bardzo polubiłam dziadka.
  A wczoraj byłam tak grzeczna, że wreszcie się doczekałam i pozwolono mi się położyć razem z tatusiem i mamusią pod kołdrą. Wprawdzie mamusia zastanawiała się czy to nie za wcześnie i nie odgryzę jej w nocy nogi, ale stanęłam na wysokości zadania. jestem tu zaledwie tydzień i tyle zmian w moim życiu....
  Figa"

  zobacz więcej >


   

  28.04.2016

  Z domu Figi

  Figa to był tak zwany trudny przypadek, trudna adopcja... Sunia jest prześliczna i urocza lecz bardzo charakterna. Duży Figi musi umieć postępwoać z pieskiem który nie jest bezproblemowy. Między innymi dlatego Figa musiała znaleźć nowy dom dom. Sunia zamieszkała w Krakowie u wielbicieli rasy. Duzi dali jej wszystko czego potrzebuje. Dziękujemy.
  "Witamy
  Mija już pół roku, odkąd ta mała jędza mieszka z nami.
  Adoptowaliśmy ją 6 dni po śmierci naszej ukochanej Fryci i był to okres kiedy potrzebowaliśmy siebie nawzajem, my nowego psa, który pozwoli zapomnieć o stracie,a Figa potrzebowała nowego, wyrozumiałego domu, który da jej szanse na nowe życie. Uważam, że w pełni ją wykorzystała.
  Zdarza się jeszcze , że zachowuje się jak dr Jekyll i Mr. Hyde, a ten pan Hyde pojawia się zwłaszcza jak na stole jest jedzenie , a w pobliżu ktoś obcy. Czasem wstaje lewą nogą i ma problem z agresją konfliktową w stosunku do mnie, ale bardzo ładnie reaguje na sygnały uspokajające.
  Okazało się, że jej największym problemem nie była wcale agresja lecz fobie, zwłaszcza na dźwięki. Jest strachliwa i niepewna, najbardziej boi się ulic w godzinach szczytu. Najważniejsza dla niej jest stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa. A tak to jest najzwyklejszym w świecie jamnikiem - śpi w łóżku, na deszcz nie wychodzi, kopie doły i jadłaby tylko smakołyki.
  Wkrótce czekają ją dwa wydarzenia, najpierw przeprowadzka do większego mieszkania, a w listopadzie zostanie ciocią. Mam nadzieję, że zaakceptuje nowego członka rodziny ( na razie korzysta i wyjada mi kiszone ogórki ).
  Bardzo wszystkim dziękujemy za Figę.
  Dziękujemy pani Karolinie, która troszczyła się o Figę w fundacji. Mamy fajnego psa.
  Figa, Sabina, Wojtek"

  13124896 1169032113116485 9052597860347991325 n

  Figa po roku !

  10.10.2016

  Mija rok od adopcji Figi. Rok pracy z jamniczką i rok socjalizacji do życia z człowiekiem. Nia było łatwo. Figa to zaborcza sunieczka, ktora potrafi wyrazić swoje zdanie w sposób bezpośredni. Sunia miała pecha znaleźć sie w domu, w którym kompletnie nie radzono sobie z jej problemami a wręcz te problemy się pogłębiały, dlatego właścicielka postanowila oddać psa. Figa w fundacji spędziła kilka miesięcy, musiała trafić do ludzi, którzy potrafili zajac się i ułozyć psa z problemami. Udalo się. Dzisiaj Figa zmieniła się bardzo, zniknęly dawne lęki, jednak nadal psinka wymaga pracy. Dziękujemy Pani Sabinie i jej mężowi za dom dla suni, życzymy powodzenia.

  14542304 1287715417914820 4664556733522875757 o

    24.11.201724


  24.11.2017

  Śliczna Figa zameldowała się w fundacji po 2 latach od adopcji. Były to szczęśliwe lata dla suni, gdyż trafiła na ludzi, którzy dali suczce szansę i dali radę... Jak pisała rodzina Figi nie było łatwo, sunieczka nie zawsze była aniołkiem delikatnie rzecz ujmując i tylko mądre i wyrozumiałe podejście ludzi pozwoliło na jej adaptację w nowym domu. Lęki Figi pomału zaczęły się wyciszać, choć zapewne jak każdy psiak po przejściach zawsze będzie wymagała specjalne uwagi i troski. W tym czasie w życiu rodziny wiele się wydarzyło : pojawił się mały człowieczek, który jak widać na zdjęciu też daje z Figą radę. Życzymy suczce i jej SuperRodzince szczęśliwego życia i samych dobrych dni.

   23825892 1736739629679061 7299060557949738390 o

   więcej zdjęć Figi w wątku na forum >

  Read 4923 times
  Więcej w tej kategorii: « Dumka Masza »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie