< klik

 

Warunki adopcji

Adoptując psa z fundacji trzeba być świadomym warunków,

które muszą być spełnione przed wydaniem psa do nowego domu.

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z wszystkimi punktami. Chcemy

uniknąć rozczarowań z obu stron, dlatego formułujemy jasne zasady współpracy

w zakresie adopcji Przy wyborze domu dla psa kierujemy się przede wszystkim

dobrem zwierzęcia. Pamiętajcie Państwo, że psiaki sa pod naszą opieką i traktujemy je jak własne dlatego przekazujemy zwierzaka wyłącznie osobie, które zaufamy. Decyzję o wykonaniu adopcji psa podejmuje główniejego opiekun po wypełnieniu opisanych poniżej procedur.Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, zawsze wybieramy dom, który jest dla psa najlepszy. Ważnym elementem przy wyborze domu adopcyjnego jest również wiek opiekuna, bowiem założeniem adopcji jest, by psiak dożył swoich dni w domu adopcyjnym i żeby opieka nad powierzonym zwierzakiem nie przekroczyła możliwości Opiekuna.  Nie może być tak, że skrzywdzony już raz psiak zostaje znowu bezdomny z powodu nierozważnej adopcji , jako ludzie odpowiadamy za przyszłość zwierząt które posiadamy a my jako fundacja za przyszłość naszych podopiecznych a niestety zbyt często trafiają do nas zwierzęta "po śmierci" właściciela, którymi rodzina nie chce się zajać lub zwierzeta, którymi nie może zająć się już sam opiekun.  ..

Większość zwierzat przebywajacych pod naszą opieką to psiaki z problememi zdrowotnymi lub socjalizacyjnymi. Jako fundacja pomagamy przede wszystkim zwierzetom w najtrudniejszej sytuacji. Przyszly opiekun musi liczyć się  z tym, że z psiakiem będzie musiał pracować lub go leczyć. Poszukujemy ludzi, którzy chcą się w taki sposób zaangażować, pomóc zwierzakowi, kontynuować to, co my rozpoczęliśmy. Niestety bardzo często spotykamy się ze zgłoszeniami osób chcących adoptowac miłego, bezproblemowego psiaka... lub szczeniaka. Prosimy , nie zasypujcie nas listą swoich oczekiwań, fundacja nie jest dobrym adresatem ludzkich marzeń. Wszystkie psiaki pod naszą opieką sa przedstwaione na naszej stronie, na facebook i na forum. Jeśli chcecie Państwo adoptowac psiaka zapoznajcie się z historiami naszych podopiecznych, wybierzcie zwierzaka, któremu możecie pomóc i wówczas do nas napiszcie. Czekamy na takie domy.

 

--------------------------------------------------------------------

 

Jak się kontaktować w sprawie adopcji ?

Nie wszystkie ogłoszenie na stronie prezentują psiaki pod naszą opieką, te , które nie są pod naszą opieką są ogłaszane grzecznościowo lecz fundacja nie posiada informacji na ich temat

Strona fundacji jest również stroną ogłoszeniową, co oznacza, że może być tutaj dodane każde ogłosznie, również psiaka, który nie jest pod opieką  FJN. W każdym profilu podany jest jednak namiar kontaktowy na osobę, która zajmuje się adopcją konkretnego zwierzaka, potrafi udzielić o nim informacji. Fundacja nie odpowiada za aktualnosć takich ogłoszeń. Jeśli Państwo ustaliliście, że jakieś ogłoszenie jest nieaktualne to prosimy o informację w tej sprawie, administrator usunie ogłoszenie ( kontakt w tej sprawie : poczta@jamnikiniczyje.pl 

Jeśli psiak znajduje się pod opieką fundacji ( mówi o tym jedna z zakładek w każdym profilu ) Osoba

zainteresowana adopcją takiego psiaka  pieska proszona jest w pierwszej kolejności o zapoznanie się z informacjami o psiaku dalej

  wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Pozostawiacie Państwo w takiej ankiecie swoje dane kontaktowe i to my inicjujemy rozmowę. 

Adopcja z fundacji jest możliwa tylko wówczas jeśli możemy wykonać pełną procedurę adopcyjną, zwłaszcza wizytę przedadopcyjną w miejscu ewentualnego zamieszkania psiaka. 

Niestety nie mamy możliwości sprzwdzania domów poza granicami Polski.Z tego powodu niemożliwe jest wykonanie takiej adopcji.

UWAGA !

Fundacja nie dowozi psów do domów adopcyjnych. Adoptujący musi odebrać zwierzaka z miejsca, w którym przebywa. Prosimy aby dzwonili Państwo wyłącznie w sprawie psa, po którego możecie pojechać.Nie przekazujemy również psa do transportu okazyjnego organizowanego przez portale ani żadnego innego !  Adoptowany psiak musi trafić od razu w ręce prawnego opiekuna, ktory w miejscu pobytu zwierzaka musi się z nim zapoznać i ewentualnie podjać oststeczną decyzję o adopcji. Dodatkowo w miejscu pobytu psiaka podczas jego przekazania podpisujemy umowę, która jest bezwzglądnym warunkiem przy adopcji.

Fundacja pomaga w transporcie staruszków, które nie mają szansy na dom w miejscu pobytu. Dotyczy to również staruszków przebywających w schroniskach.


 

Co to jest adopcja ?

PROJEKT JAMNIKI do lury 2015   Kopia

Słowo adopcja pochodzi z języka łacińskiego adoptio, adoptare : przybrać, przyjąć do rodziny . Słowo adopcja do niedawna odnosiło się wyłącznie do procedury związanej z przyjęciem do rodziny cudzego dziecka. Dzisiaj na gruncie świata pomocy dla zwierząt i na zasadzie pewnej analogii zostalo ono przyswojone jako pojęcie zwiazane z przyjęciem pod opiekę zwięrzecia. Osoba adoptująca przysposabia cudze / porzucone zwierzę. W przypadku tym podobnie jak przy adopcji dziecka przyjmujemy zwierzę z calym dobrodziejstwem. Zwierzęta znakomocie adaptują sie w nowych domach wbrew temu co niektórzy myślą rownież staruszki przeniesione w lepsze warunki świetnie przyjmują opiekę nowego właściciela i zachowują się tak, jaby były z nim od zawsze. Jednak adaptacja to zawsze pokonywanie jakichś barier , jakiejś nieprzystawalności różnych bytów zatem wiąze się na pewno z koniecznością dotarcia się obcych jednostek. Liczymy, że wstępna adaptacja psiaka do nowych warunków wynosi 1 miesiąc a pełna adaptacja nawet do 6 mc. Jest to więc proces na który trzeba być nastawionym i każdy nowy opiekun powienie wziąć pod uwagę, że psiak potrzebuje czasu i uwagi.


 Zastanów się zanim adoptujesz !

Zanim wystąpią Państwo o adopcje pieska proszę się zastanowić czy jesteście Państwo gotowi do przyjęcia na siebie odpowiedzialności za los psa i to psa po przejściach ? Proszę pamiętać, że jesteśmy organizacją ratującą zwierzęta i nie posiadamy raczej ślicznych piesków gotowych "od zaraz" i "na zawołanie" pokochać człowieka. Jeśli szukacie Państwo takiej relacji to trafiliście pod niewłaściwy adres. Dom adopcyjny powinien mieć świadomość, że zwierzę po przejściach: porzucone, bezdomne, ze schroniskowego kojca potrzebuje czasu i cierpliwości i pracy a dopiero po czasie zaufa i otworzy się na właściciela, przystosuje do wpólnego życia. Fundacja udzieli Państwu o psie tyle informacji, ile posiada lecz należy pamiętać o tym, że pies w nowych warunkach może przejawiać niespodziewane zachowania i to dom adopcyjny będzie musiał sobie z nimi radzić. Zanim chwycicie Państwo za telefon proszę odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Czy jestem gotowy wziąć odpowiedzialność za psa na kilkanaście lat ?

Czy zniosę różnego rodzaju niedogodności i nietypowe zachowania związane z adoptowanym zwierzęciem ?

Psy przebywające w schronisku czy bezdomne mogą np. nie zachowywać czystości czy przejawiać agresję lękowa.

Czy adoptując psa kieruje się chęcią pomocy zwierzęciu ?

Czy jesteście gotowi podjąć się leczenia zwierzaka ? Psy ze schronisk czy bezdomne mogą być np chore.

Jeśli na wszystkie powyższe pytania padła twierdząca odpowiedź zapraszamy do rozmowy przedadopcyjnej. Proszę pamiętać, że dom adopcyjny kończy dzieło ratunkowe rozpoczęte przez fundację. Prosimy o kontakt wyłącznie osoby, ktore są nastawione na pracę z psiakiem, na pomoc. Osoby, które przyjmą psa z całym dobrodziejstwem, w tym również z problemami.

Adopcja i pomoc zwierzakowi daje wiele satysfakcji lecz wymaga tez poświęcenia i o tym powinno się myśleć w pierwszej kolejności.

PROJEKT JAMNIKI do lury 2015 2

---------------------------------------------

 16797358 1427070913979269 2294190519611077521 o


 Kiedy adopcja ?

Zanim nastąpi adopcja psiaka jest on w fundacji przygotowywany do tej procedury. Przebywa u nas conajmniej 2 tygodnie . W tym czasie obserwujemy psiaka, diagnozujemy, zapoznajemy sie z jego charakterem aby móc wybrać dla niego dom najbardziej odpowiedni. Jesli psiak został znaleziony, to okres 2 tygodni daje szansę właścicielowi na odnalezienie swojego zwierzaka. Po tym czasie wykonujemy zabiegi, kastrację, sterylizację. Dopiero wówczas może rozpoczać sie procedura adopcyjna. Osoby, które aplikują o pieska musza liczyć się z tym, że trzeba będzie poczekac jakiś czas.

qcBAnMbc5

 


 

Kroki adopcyjne :

 

1. Wypełnienie ankiety przedadopcyjnej:

Każdy chętny wypełnia tzw Ankietę przedadopcyjną, która jednocześnie jest zgłoszeniem chęci adopcji psa. Ankietę wypelnia się na konkretnego pieska wpisujac jego imię i numer ID znajdujący się w każdym profilu. Taka ankieta trafia do koordynatora adopcji i bezpośredniego opiekuna, którzy zapoznają się z ofertą domu.  Formularz z pytaniami, pozwala nam zorientować się czy dana osoba jest będzie odpowiednim domem dla psa o ktorego aplikuje,  Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że zalożeniem fundcaji jest doprowadzić do takiej adopcji, która będzie trwała do końca życua pieska. Bierzemy dlatego pod uwagę różne aspekty związane z charakterem, potrzebami psa a także preferencjami domu adopcyjnego i stylem życia opiekuna  Dobranie odpowiedniego domu jest kluczowym etapem adopcji waznym tak dla psa jak i ewentualnego adoptującego . Ankieta ma też uświadomić przyszłemu opiekunowi obowiązki jakie spoczywają  na właścicielu pieska.

Odpowiadamy na wybrane ankiety adopcyjne, które przeszly już wstępną weryfikację. Z powodu braku czasu nie jesteśmy w stanie kontaktować sie z wszystkimi, którzy do nas piszą i jest to niestety słaba część naszej działalności. Wszyscy zaangażowani w pomoc zwierzakom i adopcję są wolontariuszami, co oznacza , że wszystkie czynności wykonujemy w tzw. "wolnym czasie" rezygnując z prywatnego życia i kosztem rodziny, zainteresowań, przyjemności. Robimy ile możemy lecz niestety mamy wiele ograniczeń czasowych. W fundacji nie ma pracowynikówdlatego czasami  nie jesteśmy w stanie spelnić Państwa oczekiwań zwiazanych z płynnością kontaktów ( chociaż bardzo byśmy tego chcieli ). Liczymy na zrozumienie.ale również chcemy postawić sprawę jasno : nie odpowiemy na wszystkie ankiety.

>> ANKIETA PRZEDADOPCYJNA - FORMULARZ ONLINE <<

 

 2. Rozmowa przedadopcyjna

Po wstępnej weryfikacji domu adopcyjnego odbywa sie rozmowa telefoniczna w trakcie której następuje wymiana informacji dodatkowych. Adoptujący ma możliwość dowiedzieć się więcej o zwierzaku i o tym jak będzie przebiegał dalej proces adopcyjny. Taka rozmowa jest zindywidualizowana dla każdego przypadku. Po pomyślnej rozmowie z koordynatorem psiaka adopcja wkracza w kolejny etap. 

 

2. Wizyta przedadopcyjna:

 

Chcemy poznać Państwa osobiście a jednocześnie sprawdzić warunki w jakich ma zamieszkać

nasz podopieczny. Osoby adoptujace w trakcie wizyty mogą uzyskać też cenne informacje.

Założeniem wizyty przedadopcyjnej jest spotkanie w miłej atmosferze. Wizyta naszego przedstawiciela, odbywa

się zazwyczaj razem z czworonogiem. W trakcie tej wizyty sprawdzamy czy warunki podane w ankiecie są

zgodne z prawdą. Musimy niestety wniknąć nieco w Państwa prywatność, ponieważ chcemy wiedzieć, gdzie

zamieszka pies. Zazwyczaj jednak jest to sympatyczne spotkanie osób dobrej woli, jeśli już do niego dochodzi

to musicie Państwo wiedzieć, że zostaliście wybrani spośród innych ubiegających się o adopcję.

Wizyta przedadopcyjna jest też okazją do wyjaśnienia wielu wątpliwości przyszłego właściciela.

Po jakimś czasie od adopcji odbywa się zazwyczaj wizyta poadopcyjna, w której sprawdzamy jak pies czuje

się w nowych warunkach. Brak zgody na wizytę przed i poadopcyjną uniemożliwia adopcję.

Prosimy również aby podczas wizyty przedadopcyjnej obecni byli wszyscy członkowie rodziny.

 

Po pomyślnie zakończonej wizycie przedadopcyjnej osoba aplikująca o pieska może go odwiedzić w miejscu jego pobytu.

Zwykle adoptujący jedzie już po psiaka z uwagi na to, że bardzo częste są adopcjie zwierzaka, który znajduje się kilkaset kilometrów od przyszłego domu. Nie mniej jednak isteniej możliwość zapoznania sie z psiakiem na zaawansowanym etapie adopcji zalezy to od decyzji przyszłego właściciela.

3. Umowa adopcyjna:

 

Każda osoba adoptująca psa podpisuje umowę adopcyjną, w razie łamania praw zwierzęcia,

złego traktowania, na jej podstawie fundacja ma prawo pociągnąć osobę do odpowiedzialności prawnej.

Umowa adopcyjna jest sporządzana odrębnie dla każdego psa, z uwzględnieniem jego potrzeb. Warunki

umowy przekazywana są adoptującemu, a najważniejsze jej punkty wcześniej omówione.

Niespełnienie warunków umowy może skutkować jej unieważnieniem. Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z

warunkami umowy przed jej podpisaniem, bowiem trzeba te warunki później wykonać, spełnić.  Dotyczy to obu stron.

Umowa zabezpiecza psa ale również adoptującego, który pozostaje pod opieką fundacji i zawsze może liczyć

na nasza pomoc.

PROJEKT JAMNIKI do lury 2015 3   Kopia 

Niektórzy podpisują tzw "Warunkową umowę adopcyjną ", dotyczy to zwłaszcza szczeniąt i zwierząt, które nie mogą z różnych przyczyn przejść zabiegu sterylizacji / kastracji u nas. Wówczas adoptujący "sam" wykonuje taki zabieg przez wybranego weterynarza i dostarcza do fundacji zaświadczenie o jego wykonaniu. Umowa warunkowa skutkuje jej rozwiazaniem jesli strona nie dotrzyma warunków.

 

4. Kastracja/sterylizacja:

 

Wszystkie zwierzęta przekazywane do adopcji przez nas poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji

przed opuszczeniem schroniska/domu tymczasowego. Jeśli zwierzę nie może być z jakichś przyczyn poddane

kastracji / sterylizacji to ten obowiązek spoczywa na adoptującym / jest to zawarte wówczas w umowie

adopcyjnej /. Chcemy w ten sposób zapobiec adopcjom psów dla celów zarobkowych oraz

walczyć z bezdomnością psów wynikającą z niekontrolowanego rozmnażania. Jednak zawsze na pierwszym

miejscu jest tutaj dobro psa, jeżeli nie może on być wykastrowany z jakiegoś powodu to termin zabiegu

zostaje określony w umowie adopcyjnej. Niedotrzymanie terminu może skutkować cofnięciem umowy

adopcyjnej. Pies może być wydany bez zabiegu zwłaszcza w przypadku, gdy w chwili adopcji nie pozwala na

jego wykonanie stan zdrowia lub zwierze jest za młode. Kastracji nie podlegają też staruszki w tym przypadku

istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku wykonania zabiegu.

5. Adopcja nie jest płatna lecz podejmując opiekę nad psem trzeba liczyć się z wydatkami

 

Decydując się na adopcję psa trzeba uwzględnić koszty, jakie musi ponieść każdy właściciel

/sterylizacja, kastracja, szczepienie, czipowanie, profilaktyka /.

Przygotowując psa do adopcji staramy się Mu zapewnić kompleksową obsługę weterynaryjną i liczymy na to, że psiak w

nowej rodzinie uzyska w razie potrzeby pomoc i leczenie. 

 

6. Przekazanie psa adoptującemu

 

Przekazanie psa osobie adoptującej następuje w ustalonym terminie i po omówieniu i podpisaniu umowy

adopcyjnej. Przyszły właściciel musi pieska odebrać osobiście, podpisując przy odbiorze stosowna umowę /

umowę adopcyjną / konieczny jest w tym celu dokument tożsamości / dowód osobisty . Fundacja nie świadczy

transportów. Pomagamy w dotarciu do domu niektórym pieskom ale dotyczy to wyłącznie zwierząt starych,

chorych, bez szans adopcyjnych w miejscu pobytu. Dlatego zanim wystąpicie Państwo o adopcje pieska prosimy

o rozważenie czy jesteście w stanie odebrać go z miejsca w którym przebywa / informacja o tym jest

zamieszczona w profilu każdego z piesków

Adoptujący ma obowiązek posiadać przy odbiorze psa następujące wyposażenie.

Obrożę , szelki a najlepiej obie te rzeczy + smycz. Pies przekazany w ręce obcej mu osoby będzie z

pewnością próbował ucieczki. Proszę pamiętać, że pies nie mając świadomości, jest w dużym stresie i często

wpada w panikę, bo nie rozumie co się dzieje. Musi upłynąć czasem dłuższy czas żeby zwierzę poczuło się

bezpiecznie i pewnie.

Miskę z wodą i wodę zwłaszcza jeśli zwierzę ma być transportowane na większa odległość.

Transporterek jeśli wymaga tego środek komunikacji, którym będzie przewożone zwierzę. Jest to do

uzgodnienia z opiekunem psa.

Opiekun zobowiązany jest odmówić wydania psa jeżeli adoptujący nie potrafi zapewnić mu odpowiedniej

opiekii bezpiecznych warunków w trakcie podróży, np nie posiadając odpowiednich akcesoriów.


7. Kontakt po adopcji

Po adaptacji pieska w nowym domu zawsze prosimy Państwa o informacje i zdjęcia. Zarówno my - opiekunowie

psa jak i darczyńcy chcą znać dalsze losy zwierzęcia.  Każdy z naszych podopiecznych pozostaje w naszej

pamięci i zawsze bardzo cieszą nas wiadomości z domu pieska. Adoptujący przekazuje do fundacji zdjęcia i informacje,

które są publikowane na forum Zwykle jest tak, że pomoc dla zwierzęcia jest

udziałem wielu osób, którym winni jesteśmy informacje o losach psa. 

 

PROJEKT JAMNIKI do lury 2015

 

Wybrane cytaty z domów adopcyjnych:

Z domu Kod-iego:

Nasze pierwsze spotkanie z Kodim nie nalezalo do najlatwiejszych. Nie wiem kto byl bardziej wystraszony on czy my. Kodis byl wtedy chory i szybko wyznaczyl granice gryzac mnie w reke i mial racje. Byla to szybka lekcja cierpliwosci. Nasza decyzja o przyjeciu Kodiego do naszego lozka byla spontaniczna, nie mielismy doswiadczenia z psiakami z adopcji. Niesamowite jest to, jak Kodis z dnia na dzien pozwalal zblizac sie do siebie, odkrywal swoje dobre i te gorsze nawyki. :) Skradal nasze serca z dnia na dzien coraz bardziej. Dzis Kodis nie opuszcza nas na krok, ani my jego. :) Najwazniejsze jest jednak to, ze juz nikt nigdy go nie skrzywdzi. Dla mnie jest to cudowne doswiadczenie i polecam wszystkim kto ma kawalek miejsca w lozku i w sercu dla tych malych, dlugasnych i najlepszych na swiecie istot☺ Dropsik, trzymaj sie cieplo i nie pozwol sobie zeby Ci weszli na glowe. W koncu jestes jamniorem i swoj charakter masz☺ Nowa rodzinko, dla mnie jestescie dzis bohaterami! Pozdrawienia od bandziora Kodiego i jego najlepszego funfla Hircia.

Z domu Rudej

"To już trzy miesiące Daszeńki (Rudej) w naszym domu. To pojętna dziewczynka, po trzecim dniu wiedziała, że jamniki śpią w łóżku. W ciągu dwóch tygodni nauczyła się załatwiać poza domem, czasem zdarza się jej nasiusiać, ale na specjalną matę, przeznaczoną do tego celu. Szybko też zaczęła reagować na nowe imię. Nasz jamniczy skarb i szczęście to wielka pieszczocha i łakomczuch, waży teraz 6 kg, jest szczuplutka, ale nie chuda, może się pochwalić piękną figurą (oprócz niesłychanej urody, rzecz jasna). Daszka to cudowna psina, czuła i kochająca, choć nadal bojaźliwa w stosunku do obcych. Broni domu, jako swojego terytorium, przed gośćmi głośnym szczekaniem, na razie trudno ją tego oduczyć. Jest dosyć uległa, jak na jamnika, bardzo skoczna i wesoła. Ale, ale, żeby nie było tak słodko, ten mały opryszek ma na swoim koncie akty chuligańskie. Mianowicie trzy poduszki uległy unicestwieniu, a kara była surowa acz sprawiedliwa (aaa, mamaaaa, moje brzucho nie było za karę przez trzy godziny pocałowane, okrucieństwo nie do przyjęcia, te poduszki w ogóle nie chciały się ze mną bawić, tylko leżały, a to białe coś z ich środka na mnie napadło, o co tyle hałasu?!).

Z domu Toski !

"Kochani, jakiś czas temu adoptowała nas Toska (w domu nazywamy ją Tosia). Jest to najlepszy krok jaki podjęliśmy w życiu. Odkrywamy każdego dnia coś nowego, uczymy się wzajemnie.
Mimo tego, że na chwilę obecną posiadamy już 5 kotów (4 uratowane), Tośka okazała się tą przysłowiową "wisienką na torcie". Dużo czasu potrzeba będzie abyśmy do końca się wszyscy zrozumieli, ale radość jaką ona wniosła do domu jest bezcenna. To małe ciałko zawładnęło całą naszą rodziną. Jedyne co żałuję to to, że bałam się adoptować ją wraz z córką lub jej siostrą. Przeraziłam się czy oby na pewno damy sobie z dwójką psów radę. Teraz już wiem, ze dalibyśmy i z siostrą i córką jednocześnie.
Ten mały skarb jest nie do ocenienia. Psota, łobuz, serducho chodzące w malutkim ciele. Oczęta którym się nie odmawia. Radość mierzona na metry! Po prostu pies, najlepszy przyjaciel człowieka.
Wiem, że jest to obowiązek na wiele lat, ale to nie jest ciężar tylko radość, pocieszenie, lekarstwo na wszelkie dolegliwości i nauczyciel życia, prawdziwego zdrowego życia jakim człowiek powinien się kierować by w tym zagmatwanym świecie nie zwariować.
Niewyobrażalne jest to, że zwierzę które najprawdopodobniej nie miało wcześniej do czynienia z kotami, które tyle w swym króciutkim życiu już przeszło, odnalazło się w domu z przeróżnymi lokatorami. Jak bardzo pragnąć musiało normalnego domu, skoro nie przeszkadza jej nawet nieład, harmider i niezłe zagęszczenie towarzyszy niedoli.
Kochajcie więc zwierzaki, podejmujcie mądre decyzje i postarajcie się aby żadne już zwierzę nie cierpiało z naszego powodu. Odrobina naszych uczuć powoduje lawinę prawdziwej miłości ze strony czworonożnych przyjaciół. Warto jest kochać, bo czym jest życie pozbawione miłości. "!

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie