Moro

  METRYCZKA

  • ID: 3065/2017
  • Wiek: 2 lata
  • Płeć: pies
  • Status: Hotelik
  • Miasto: okolice Łowicza
  • Województwo: łódzkie
  • Rodzaj sierści: Szorstkowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  Dzisiaj pod naszą opiekę trafił ten prześliczny, młody jamniczek szorstkowlosy ( standardowy ). Niestety Moro ma lęk separacyjny z którym nie poradzili sobie właściciele dlatego postanowiliśmy zabrać jamniczka do fundacji. Moro został kupiony z hodowli jako roczny psiak. Był słabo zsocjalizowany lecz te zaległości udalo się w dużej mierze nadrobić. Pozostał jednak lęk przed samotnością, który przekłada się na frustrację która podobno Moruś rozładowuje niszcząc różne rzeczy. Poza tym jamniczek jest bardzo miły, grzeczny, uroczy i kochany. Poszukujemy domu, który zmierzy się z takim wyzwaniem i który ma pojęcie o psychice psa. Chętnie dom, gdzie mieszka wielopokoleniowa rodzina i dziadkowie są zawsze w domu. Najlepszy byłby dom, w którym był podobny psiak. Z czasem takie objawy lęku przed rozstaniem ulegają złagodzeniu a zaangażowany opiekun potrafi wypracować sposob postępowania z psiakiem.   Psiak jest aktywny i bardzo lubi spacery dlatego powinien trafić też do aktywnego opiekuna. Więcej o Morusiu napiszemy wkrótce.

  Zgłoszenie do adopcji prosimy kierować poprzez wypełnenie ankiety przedadopcyjnej. 

  < klik

  Odpowiadamy na wybrane ankiety.

  Prosimy też o wsparcie finansowe w utrzymaniu psiaka, to kolejny podopieczny fundacji, który wymaga opieki weterynaryjnej ( profilaktyki, sterylizacji i )

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
  tytułem wpłaty- darowizna na rzecz FJN
  ----------------------------------------
  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała
  ---------------------------------------
  paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl
  ---------------------------------------
  w tytule "Darowizna dla Moro""

  06.01.2018

  Śliczny Moro nadal czeka na nowy dom w hoteliku pod Łowiczem. Moro jest już pod naszą opieką jakiś czas i możemy powiedzieć o nim troszkę więcej. Najważniejszą z informacji jest ta , że jamniczek ma lęk separacyjny co oznacza, ze pozostawiony sam popada w rozpacz i frustrację, która prowadzi do zniszczeń w domu. Każda osoba ubiegająca się o adopcję tego psiaka powinna przemyśleć organizację opieki nad psiakiem pod tym kątem. Najlepiej byłoby aby Moro zamieszkał w rodzinie kilkupokoleniowej, gdzie w domu pozostają opiekunowie - seniorzy gdy inni idą do pracy, szkoły... Lęk separacyjny to problem, który zwiazany jest z negatywnymi doświadczeniami psiaka. W przypadku Mora prawdopodobnie związany z tym, że w okresie szczeniecym i jako wyrostek przebywał w zamkniętym kojcu co nie pozwalało mu na prawidłową socjalizację. Rodzina, która kupiła jamniczka nadrobiła wiele zaległości ale nie udalo się opanować lęku, co spowodowało, ze sytuacja przerosła opiekunów, którzy prowadzą intensywne życie zawodowe. Moro tym razem musi trafić w odpowiednie warunki, gdzie zostanie do końca życia: nie może to być dom, w którym nie ma nikogo przez kilka godzin . Wiemy, że istnieje w takim przypadku możliwożć wypracowania pewnego modelu postępowania z takim psiakiem ale związana jest ona z zaangażowaniem i pracą ze zwierzakiem. Takiego domu szukamy. Prosimy nie bagatelizować problemu, gdyż ze zjawiskiem niszczenia psa trudno się pogodzić.
  Moro to aktywny bardzo dynamiczny pies. Chętnie biega, spaceruje, zapewne spełni się w różnego rodzaju zajęciach węchowych, zajęciach tropienia itp. Piesek akceptuje inne psy ( choć nie sympatyzuje z mniejszymi od siebie ) i jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Moro zachowuje czystość w domu. Jest praktycznie gotowy do adopcji : został zaszczepiony, wykastrowany, jest zdrowy. Czekamy na odpowiedni dom i poważne, przemyślanie oferty. Z uwagi na temperament i wiek psa prosimy o oferty domu osób stosownych wiekiem.

  26168010 1782338028452554 8444924189496493187 n

  Read 497 times Ostatnio zmieniany sobota, 06 styczeń 2018 20:32
  Więcej w tej kategorii: « Holly Tosia »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie