Figa

Na początku...

FIGA 79/17 ur. 04.09.2016 w typie jamnika krótkowłosego przebywa w domu tymczasowym, podopieczna OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni Figa jest odrobaczona, odpchlona i posiada komplet szczepień Sterylizacja: Warunkiem adopcji będzie sterylizacja po osiągnięciu dojrzałości. . Stosunek do dzieci: Sunia z racji swoich przeżyć nie nadaje się do domu z małymi dziećmi Dla kogo : Dla osoby spokojnej, doświadczonej w prowadzeniu psa lękliwego, z dużym zasobem cierpliwości i miłości Szukamy dla Figi osoby, która miała styczność ze zwierzakiem z takimi problemami. Potrzebuje spokojnego, cierpliwego, ciepłego ale również konsekwentnego przewodnika, przy którym krok po kroku przełamie swoje lęki i stanie się prawdziwym psim przyjacielem. Charakter: Sunia zostawiona sama w domu popiskuje i zdarza się jej nabroić, dlatego przyszły właściciel będzie musiał pracować nad problemami psiaka. Figa w domu musi być drugim psem, ponieważ o wiele łatwiej jest jej chodzić na spacery w towarzystwie drugiego czworonoga od którego dużo się uczy. Sunia dopiero uczy się załatwiania potrzeb na dworze, w Domu Tymczasowym załatwia je na podkłady higieniczne. W otoczeniu ludzi, których zna czuje się dobrze i pewnie. Do nowo poznanych osób jest nieufna i potrafi powarkiwać. Figa źle znosi podróże samochodem, Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

16.02.2017

Figa trafila dzisiaj pod opiekę fundacji Jamniki Niczyje. Zamieszkała w domoym hoeliku pod Łowiczem, gdzie oczekuje na najlepszy dom. Figa podczas pobytu w domu tymczasowym u Pani Ani zrobiła duze postępy. Na pierwszy rzut oka widać, że nie jest już zastraszonym psem. Na pewno jednak trzeba będzie jeszcze dać jej trochę czasu na pełną rehabilitację. Figa miala kiepski start w życie przebywając u niewłaściwych opiekunów. Sunia jest mlodziutka i przed nią cale życie, prosimy żeby do adopcji zgłaszaly sie osoby stosowne wiekiem. Zadaniem fundacji jest zapewnić psu dom, gdzie dożyje swoich dni. Niestety często jest tak, że po młode psiaki zglaszaja się starsi ludzie, myśląc o swoich potrzebach a nie zwierzęcia. Jako fundacja na rzecz zwierząt zabezpieczamy przede wszystkim psiaka. Warunkiem adopcji suni będzie wykonanie sterylizacji o ile nie zostanie ona przeprowadzona w fundacji / z uwagi na mlody wiek jamniczki. Zgloszenie do adopcji poprzez wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Zastrzegamy sobie odpowiedź wyłącznie na ankiety, ktorych nadawcy będą brani pod uwagę do adopcji. Z uwagi na to, że jesteśmy wolontariuszami, nie mamy możliwości kontaktu z wszystkimi zainteresowanymi. Będziemy podawać informacje o Fidze w miarę ich napływu.

> ANKIETA PRZEDADOPCYJNA <

> JAK ADOPTOWAĆ - PORADNIK <

Figa adoptowana !

29.03.2018

Czy ktoś pamięta Figę ? Figa to młoda jamniczka, która wiele przeszła zanim trafiła do fundacji. Niektóre zachowania suczki utrudniały adopcję, gdyż demony przeszłości powodowały problemy ... Figa długo czekała na dom ale się doczekała. Malutka zamieszkała z kolegą labradorem, któremu na początku też dała się we znaki. Dzisiaj jest już lepiej, sytuacja Figi jest opanowana, bo znalazła ona w domu adopcyjnym spokój i ludzi, którzy zainwestowali w nią czas.
"...Początek nie był łatwy ,bowiem suczka była bardzo lękliwa i nieufna ale daliśmy radę.Pomogła nam w tym pani
behawiorystka.Na dzień dzisiejszy Figa jest pieskiem bardzo żywiołowym,pełnym energii,uwielbia bawić się z labradorem i dziećmi mojej siostry.Na podwórko i do domu nikogo obcego nie wpuszcza,troch z tym problem bo na ten czas muszę zamykać ją w klatce.Figa swoim wdziękiem i urodą zdominowała cały nasz dom,bardzo ją kochamy i robimy wszystko by zapomniała o swoich złych przeżyciach,kiedy była szczeniakiem.
Chciałam bardzo podziękować pani fundacji oraz hotelowi Sylwii za opiekę jaką otoczyliście sunię kiedy tego najbardziej potrzebowała. Ewa"

29064297 1870022623017427 8080832217590117367 o

 więcej zdjęć z domu Figi w galerii poniżej

Additional Info

 • Wiek: poniżej roku
 • Płeć: suka
 • Status: Hotelik
 • Miasto: okolice Łowicza
 • Województwo: łódzkie
 • Rodzaj sierści: Krótkowłosa
 • Osoba kontaktowa: Fundacja
 • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl
 • PODSTAWOWE INFORMACJE

 • Stosunek do ludzi: pozytywny
 • Stosunek do dzieci: pozytywny
 • Stosunek do innych psów: pozytywny
 • Stosunek do kotów: nieznany
 • Poziom aktywności: średni
 • Kastracja / sterylizacja: nie ale jest warunkiem adopcji
Read 3671 times Ostatnio zmieniany czwartek, 29 marzec 2018 13:02
Więcej w tej kategorii: « Reksio Diana »

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie