Holly

METRYCZKA

 • ID: 3064/3064
 • Wiek: 2 lata
 • Płeć: suka
 • Status: Ma dom
 • Miasto: okolice Bydgoszczy
 • Województwo: kujawsko-pomorskie
 • Rodzaj sierści: Szorstkowłosa
 • Osoba kontaktowa: Fundacja
 • Telefon: .
 • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl
 • Stosunek do dzieci: nieznany
 • Stosunek do ludzi: pozytywna, ale wycofana
 • Stosunek do innych psów: pozytywny
 • Stosunek do kotów: nieznany
 • Poziom aktywności: wysoki
 • Choroby przewlekłe: nie
 • Kastracja / sterylizacja: tak

Holly to suczka, która trafiła do nas ze schroniska 2 grudnia 2017 roku. Wcześniej błąkała się dość długo, zanim ktoś postanowił jej pomóc. Była brudna, zakołtuniona i przeraźliwie chuda. Obecnie przebywa w domu tymczasowym Fundacji.

Sunia jest przyjazna i łagodna, ale wycofana i nieufna w pierwszym kontakcie. Podchodzi do człowieka bardzo powoli, ostrożnie, z rezerwą. Odgłosy domowe są jej nieznane. Każdy dźwięk powoduje u niej niepewność, ale i zaciekawienie. Podejrzewamy, że mogła wcześniej mieszkać na zewnątrz, ponieważ boi się wchodzić do domu. Bardzo pomaga jej obecność innych psów, które pokazują jej jak funkcjonować w domu. Naśladuje je i dobrze się z nimi dogaduje. Potrafi chodzić na smyczy. Zdarzają jej się wpadki z zachowaniem czystości.

Szukamy dla niej opiekuna, który zna rasę i będzie w stanie zapewnić temu aktywnemu psu odpowiednią dawkę ruchu i aktywności. Osoba chętna do adopcji musi zdawać sobie sprawę, że sunia będzie wymagała czasu i cierpliwości, by nauczyć ją życia w domu z człowiekiem. 

Zgłoszenie do adopcji prosimy kierować poprzez wypełnenie ankiety przedadopcyjnej. 

< klik

Odpowiadamy na wybrane ankiety.

Prosimy też o wsparcie finansowe w utrzymaniu psiaka, to kolejny podopieczny fundacji, który wymaga opieki weterynaryjnej ( profilaktyki, sterylizacji i )

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
tytułem wpłaty- darowizna na rzecz FJN
----------------------------------------
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
---------------------------------------
paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl
---------------------------------------
w tytule "Darowizna dla Holly""

23.12.2017

Holly to mloda jamniczka szorstkowłosa, która trafiła do nas 3 tygodnie temu. Suczka jest bardzo plocha, przestraszona, czujna. Widać, że Holly nie miała dobrego życia i nie mieszkała w domu. Ktoś zadał sobie sporo trudu aby nauczyć jamniczkę aby nie zbliżała się do drzwi wejściowych. Próbujemy zmienić te zachowana ale wymaga to czasu i pracy. Holly obserwuje swoich psich towarzyszy z którymi mieszka i najlepiej uczy się od nich. Pieski, które są kochane i nie zaznały nigdy zła czy niedostatku są znakomitymi wzorcami dla zagubionego i skrzywdzonego kolegi. Efekty trzytygodniowej adaptacji Holly z naszymi psiakami widać na zdjęciach. Suczka jest pojętną uczennica i odnalazła się w warunkach łóżkowych. Holly bawi się też już zabawkami i można powiedzieć, że odnajduje radość życia. Szukamy najlepszego domu jednak adopcja Holly jest narazie wstrzymana z powodu cieczki, ewentualny domek będzie musiał poczekać na jamniczkę.

https://youtu.be/EjF927UwDkc

 

29.12.2017

W nowym domku mogłaby zamieszkać już ta urocza panna. Holly to młoda suczka, która niedawno trafiła do fundacji. Początkowo bardzo wycofana i przestraszona, zaczyna powoli pokazywać swój żywiołowy temperament i prawdziwie jamniczy charakter. W stosunku do ludzi jest przyjazna, ale ostrożna w pierwszym kontakcie. Dobrze dogaduje się z psami, obserwuje je i uczy się od nich wszystkiego. Dobrze byłoby gdyby zamieszkała z drugim, zrównoważonym psiakiem. Warto wiedzieć, że jest to pies, który potrzebuje wiele uwagi, zajęcia i długich spacerów. Nauka czystości wymaga jeszcze dopracowania.

17.01.2018

Holly to śliczna młoda jamniczka szorstkowłosa, która trafiła do fundacji po długotrwałym pobycie w lesie, gdzie błąkała się po ucieczce właścicielowi. Holly ma zaniedbania socjalizacyjne i widać, że nie znała bliskości z człowiekiem i nie mieszkała w domu dlatego początkowo bała się przejść przez próg domu. Holly w domu tymczasowym zrobiła duże postępy : przestała bać się kontaktu, przyjęła zasady życia domowego i zagustowała w wygodzie. Niestety problemem jest nauka czystości. Holly ma wpadki i wymaga sporego nakładu pracy w tym zakresie oraz uwagi. Szukamy dla jamniczki najlepszego domu, najlepiej z innym psiakiem lecz bez kotów. Szukamy opiekuna, który jest oddany zwierzętom i będzie kontynuował to co rozpoczęło się w fundacji. Holly potrzebuje czasu, zaangażowania i uwagi. Preferujemy dom bez małych dzieci.

{jcomments off}

 

 

Nasza kochana Holly !

19.09.2018

Kochani, trzymajcie jutro kciuki za Holly. Do naszego Hollinexa przyjeżdża super Rodzinka , która składa się z Dużych i dwóch takich jamniczek jak ona. Może w życiu naszej Holly nastąpi przełomowa zmiana ? Może jamnisia trafi na swoją kanapę. U nas Holly czuje się dobrze ale my wiemy, że to tylko tymczasowa sytuacja. Suczka trafiła do nas w grudniu zeszłego roku skrajnie wychudzona i zaniedbana. Holly błąkała się trzy miesiące po lesie z tego powodu , że uciekła właścicielowi. Starszy Pan zrzekł się Holly. Dzisiaj nasza pannica to już inna osóbka: pewna siebie, odkarmiona, pościelowa... W chwili przybycia do fundacji sunia bała się wejść do domu, nie potrafiła normalnie funkcjonować, widać było, że to nie tylko pies zagubiony w lesie ale i w życiu. Holly z fundacji wyjdzie w pełni zsocjalizowana, domowa, z wiarą w człowieka. Taka jest nasza rola. Pożegnanie Holly będzie dla nas trudne, kochamy ją ... ale czekają inne zwierzęta, które też potrzebują pomocy. Holly pójdzie w świat z energią jaką od nas dostała : miłość , dobro, uwagę. Nie mogliśmy wybrać lepszego domu.

41956097 277140696230164 4470741212000681984 o

 

 

Nowe życie Holly

17.10.2018

Holly od jakiegoś czasu ma nowe życie i własną rodzinę. Trudno było rozstać się z sunią, która spędziła u nas kilka miesięcy... Holly trafiła do fundacji w grudniu zeszłego roku po trwającej 3 miesiące włóczędze : wycieńczona, zaniedbana i niosąca ze sobą bagaż informacji o tym, że nigdy nie miała dobrego życia. Przystosowanie Holly do warunków domowych trwało dłuższy czas ale zaowocowało pełną adaptacją do wersji : "jamnik pościelowy". Cieszymy się, że Holly doczekała się osobistych rąk do głaskania i wymarzonego własnego łóżka. Pozdrawiamy serdecznie Rodzinkę Holinexa !

44191154 2133948916624795 3575046239349112832 o

--------------------------------------------------------------------------------

 

Nasza Hollinka !

20.09.2019

Holly w Krakowie!
Suczka również wzięła udział w Marszu Jamników, razem ze swoimi siostrzyczkami. Miło nam zobaczyć naszą kochaną "szczoteczkę"

Holly w krakowie

profil psa

Czytany 4317 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 wrzesień 2019 14:14
Więcej w tej kategorii: « Nuka Luna »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie