Gwiazdka / Nola

METRYCZKA

 • ID: 2674/-
 • Wiek: 1,5 roku
 • Płeć: suka
 • Status: Ma dom
 • Miasto: Częstochowa
 • Województwo: śląskie
 • Rodzaj sierści: Szorstkowłosa
 • Osoba kontaktowa: fundacja
 • Telefon: -----
 • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl
 • Stosunek do dzieci: ===============
 • Stosunek do ludzi: pozytywny
 • Stosunek do innych psów: ----------
 • Stosunek do kotów: ------------
 • Poziom aktywności: wysoki
 • Choroby przewlekłe: -----------
 • Kastracja / sterylizacja: tak

Gwiazdka zwana też Lalą to młoda bardzo sympatyczna suczka. Została znaleziona w styczniu w okolicach Częstochowy wyziębiona, głodna, wychudzona. Suczka była przerażona. Widać, ze sunia nie miała zbyt dobrego  życia. W domu tymczasowym sunia miała okazję zbliżyć się do człowieka. Okazała się delikatną, grzeczną i przesympatyczną sunią. Gwiazdak jest leczona na zapalenie uszu, ktore może być skutkiem przeziębienia. Z uszkami jest już znacznie lepiej niż na początku. Gwizadka mieszka w domu tymczasowym w Częstochowie, gdzie ma dobrą, domową opiekę i gdzie czeka na dom adopcyjny. Gwiazdka do adopcji trafi wysterylizowana. Szukamy wyłącznie nalepszego domu na zawsze. Sunia musi trafić w ręce osoby ktora da jej wszystko czego nie dostała wcześniej.

Prosimy o zapoznanie sie z zasadami adopcji > JAK ADOPTOWAĆ <

Gdyby ktoś zechciał wesprzeć utrzymanie i leczenie Gwiazdki, będziemy wdzieczni.

Obecne koszty to : 60 zł - profilaktyka , 180 zł - leczenie uszu , ok 250 zł - sterylizacja.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl

-----------------------------------

w tytule "Gwiazdka"

19.02.2016

Gwiazdkowe uszka mają się lepiej ! Sunia też zaczyna żyć pełnią życia. Zrozumiała, że jest bezpieczna i zrozumiała chyba że życie to nie tylko niedola i niepewnosć ale także zabawa, radość, wygoda ! Gwiazdka rozpoczęła prawdziwie jamnicze życie kochanego i szanowanego psa. Dom tymczasowy dał suni opiekę i oparcie. Przed sunieczką sterylizacja i całe życie... Szukamy najlepszego domu na zawsze. Prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi. Prosimy aby zgłaszały się osoby stosowne wiekiem. Pamiętajmy, że pies żyje kilkanaście lat. Myślmy również o tym, nie tylko o tym czego my w tym momencie chcemy. Zadaniem fundacji jest wybór domu w którym pies dożyje swoich dni...

informacje od Pani Justyny, opiekunki suni :

"Przesyłam garstkę informacji o Lali. Uszy są już na finishu leczenia. Podajemy jeszcze leki na świąd, już w zmniejszonej dawce, wiec nie drapie się tak jak wcześniej. Dalej ma spory apetyt, brzuszek się zaokrąglił. Wyglada teraz dużo lepiej i zdrowiej. Powoli widać też niewielki postęp w sprawie zabawy. Można się z nią trochę potarmosić, biega wtedy jak szalona po mieszkaniu. Czasem nawet złapie piłkę. Myśle, że możemy przymierzać się do sterylizacji. "

10.03.2016

Gwiazdka czeka na sterylizację, ktora niestety opóźnia sie z powodu cieczki. Czekamy na najlepszy dom na zawsze, na odpowiedzialnych ludzi.

Sterylizacja suni prawdopodobnie w kwietniu. Do tego czasu Gwiazdka pozostanie w domu tymczasowym. Osoby zainteresowanie adopcją prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Prosimy tez o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi

29.03.2016

Nasza Gwiazdka / Lala podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Sunia nadal przebywa w domu tymczasowym, czeka na sterylizację, która opóźnia się z powodu cieczki. Gwiazdka przywieziona do weterynarza na zabieg powróciła z lecznicy z powodu rozpoczynającej się wówczas cieczki. Dzisiaj cieczka już zakończona lecz na zabieg trzeba będzie poczekać. Mimo tej zwłoki szukamy domu adopcyjnego bowiem procedury adopcyjne możemy rozpocząć wcześniej a domek może poczekać na sunię. Szukamy najlepszego domu na zawsze, odpowiedzialnego człowieka. Gwiazdka to młoda sunia, ma przed sobą całe życie.

03.04.2016

Gwiazdka z dzisiejszego spaceru.

18.06.2016

Kochani nasza podopieczna Gwiazdka / Lala ma już własne miejsce na ziemi. Informujemy, że sunia znalazła dom na zawsze i Dużych, którzy będą ja kochać i szanować. Sunia została znaleziona na początku roku: zaniedbana, chora. Ta młodziutka jamniczka wiele musiała przejść i wygląda na to, że nie znała dobrego życia. Gwiazdka wszystkiego się nauczyła. Dzięki Pani Justynie zyskała szanse na normalne życie. Pani Justyno serdecznie dziękujemy za dom tymczasowy dla sunieczki.
Dzisiaj Gwiazdka ma już nowe życie. Oby kolejnym powiodło się jak jej ! Pozdrawiamy serdecznie Dużych suni i życzymy im szczęśliwego życia u boku jamnika :)
"Chciałabym zdać relację z pierwszego tygodnia pobytu Noli w nowym domu. Tak, Nola. Zmieniliśmy jej imię ponieważ w naszych ustach "Gwiazdka" czy "Lala" pozostawało bez najmniejszych reakcji ze strony psiaka.
Wracając do Krakowa wymieniliśmy z 50 imion (krótszych, dłuższych, mniej lub bardziej fantazyjnych), jednak nasz nowy członek rodziny wybrał (tzn. lekko zareagował) imię Nola. I tak już zostało :-)
Nola ma swoje przyzwyczajenia i reakcje na różne rzeczy, jednak jest bardzo grzeczna. Boi się zamkniętych, małych pomieszczeń (np. windy, łazienki) oraz nie lubi chodzić po szerokim korytarzu. Na początku nie chciała również przechodzić przez drzwi pierwsza. Ale z dnia na dzień widzimy niesamowite postępy. Jest już wesoła i coraz mniej ma reakcji lękowych.
Faktycznie chrapie jak śpi, nie skacze na kanapę oraz nie żebra. Jak się cieszy to "chrumka", co jest bardzo zabawne. Wszyscy się w niej zakochali.
Jedyny mały minusik to wstawanie o 5:00 (hi hi). Więc od 5:00 do 6:00 jest głaskana i przesypia do 6:00. O 6:30 idziemy na spacer 40-60 min. Później wyprowadzana jest raz na około 2-3h (została kierowniczką firmy informatycznej i dogląda pracowników). Wieczorem również spacer 40-60 min. Na początku była bardzo do przodu i ciągnęła. Teraz chyba się wybiegała, bo ciągnie tylko jak słyszy ruchliwą ulicę."

13434949 1199846506701712 3669309571908791251 n

01.11.2016

Gwiazdka / teraz Nola / to prześliczna młoda sunia. Niestety ktoś pozbył się jej w zimie zeszłego roku. Sunia trafiła do domu tymczasowego, gdzie można powiedzieć zaznała prawdziwie jamniczego życia u boku człowieka. Dzisiaj Gwiazdka to już inny pies, odezwały się u niej geny szorściaka ! Nie jest już ta spokojną grzeczniutką zagubioną jamniczką jaka była ... Gwiazdka szczególnie pozdrawia Panią Justynę, u której spędziła najważniejszy czas adaptacji do normalnego życia. Dom tymczasowy to nieoceniona "instytucja"
"Dzień dobry ! Dawno się nie odezwałyśmy, ale musimy się usprawiedliwić, ponieważ mamy bardzo dużo pracy. Nola zresztą też :-) Już oficjalnie została biurowym jamnikiem i teraz czyni honory bycia maskotką. Nikt nie jest w stanie przejść obok niej obojętnie, więc w sumi cały czas jest głaskana i przytulna.
Nasze zwierzątko się już prawie całkiem wyluzowało. Szczeka, wyje, gryzie oraz dostarcza nam rożnych innych atrakcji. Dość mocno się rozbrykała i teraz próbujemy ją trochę ułożyć. Nawet ostatnio odbyliśmy miesięczne szkolenie, co głównie posłużyło do jeszcze większego rozbrykania. Ale radzimy sobie! Nola jest przeurocza! Choć nie jest to grzeczny i spokojny piesek, którego udawała na początku :-)
Cały czas uczymy się również nowych rzeczy. Ostatnio zaczyna się bawić piłeczkami, gdzie wcześniej nie zwracała na nie uwagi.
W załączniku przesyłam kilka zdjęć.
Pozdrawiam
Olga W".
14641903 1311312125555149 8470706504937301279 n

06.06.2017

Kochani pamiętacie jeszcze zabiedzoną, porzuconą sunię, która przybłąkała się do podczęstochowskiej wsi zimą zeszłego roku ? To Gwiazdka / z domu Nola /. Trudno uwierzyć że to sunieczka, która dzisiaj ma wspaniałe jamnicze życie. Sunia błąkała się jakiś czas samotna i głodna, podchodzila pod zabudowania w poszukiwaniu ratunku. I znalazła. Nola dziękuje wszystkim, ktorzy pomogli, nie pozostali obojętni... Naprawdę warto pomagać. To zmianiamy świat na lepsze !

18880051 1561580297194996 8208509195927641596 o

U Noli mały Ludzik !

13.08.2018

Kochani dostaliśmy radosną wiadomość od Pani Olgi, że powiększyła się Rodzinka naszej Gwiazdki vel Noli !
Wiemy, że Nola na pewno zadba aby ten prześliczny młody człowieczek ze zdjęcia został 100 % Jamnikomaniakiem

Nola gwiazdka

Zapisz

Zapisz

Czytany 5491 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 sierpień 2018 07:56
Więcej w tej kategorii: « Julka Pimpek »

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie