Hasia

METRYCZKA

  • ID: 2663/2016
  • Wiek: poniżej roku
  • Płeć: suka
  • Status: Ma dom
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Długowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • Telefon: 600 140 914
  • E-mail: sumarta@o2.pl

Hasia to jedno ze szczeniat Hery. Pochodzi z miotu odebranego interwencyjnie. Pieski są zdrowe, wychowywane przez matkę, coć dokarmiane przez opiekunkę w domu tymczasowym. Nie sa to jamniki. Matka jest mieszańcem jamnika i spaniela , ojciec nieznany. Pieski są urodzone 11 grudnia zatem do adopcji będą po 11 lutym, gdyż przyjmujemy, że okres wychowania i socjalizowania maluchów trwa minmum 8 tygodni. Po upływie tego czasu psiaki sa dobrze socjalizowane i gotowe do samodzielnego życia bez matki, choć oczywiscie czeka je dalsza socjalizacja w domu i nauka życia z czlowiekiem. Maluchy jedzą już same, sa rezolutne i zdrowe. W domu tymczasowym mialy kontakt z innymi zwierzętami: kotami, innymi pieskami. Pieski miały wczesną stymulację neurologiczną, które jest techniką wsparcia wychowawczego, ktora jest podobna do techik jakie są stosowane u niemowląt. Dla maluchów szukamy najlepszych domów. Prosimy o oferty osoby zdecydowane, odpowiedzialne i stosowne wiekiem. Nalezy pamiętać, że piesek żyje kilkanaście lat.

Opinia szkoleniowca o pieskach:

Wszystkie maluchy zostały poddane obserwacji podczas wspólnej zabawy oraz swobodnej eksploracji terenu. Ze względu na zbyt młody wiek (ukończenie 5. tygodnia życia) wykonane zostały tylko elementy testów predyspozycji szczeniąt, w celu określenia ich temperamentu. Wnioski będą bardzo pomocne w doborze odpowiedniej rodziny dla każdego z nich.

Ogólnie miot jest bardzo wyrównany pod względem zachowania. Wszystkie pieski są bardzo wesołe, odważne i ciekawskie. Jeden szczeniak jest znacznie spokojniejszy. Wszystkie są bardzo towarzyskie i w wysokim stopniu zainteresowane człowiekiem – inicjują kontakt, podbiegają, merdają ogonami i podążają za osobą, która je przywołuje. Nie boją się nowych bodźców (np. parasola itp.) oraz głośniejszych, niespodziewanych dźwięków. Mają kontakt z dorosłymi, zrównoważonymi psami oraz kotami. To sprawia, że przy odpowiednym, odpowiedzialnym prowadzeniu oraz starannej socjalizacji będą wspaniałymi psami rodzinnymi, dającymi swoim opiekunom mnóstwo radości.

Szkoleniowiec o Hasi :

Suczka jest wesoła, odważna i aktywna. W stosunku do człowieka jest przyjacielska, jednak w niektórych sytuacjach bywa niezależna i niezainteresowana kontaktem. Nie boi się głośniejszych dźwięków i nagłych bodźców. Chętnie eksploruje otoczenie. Preferowany dom z aktywnymi opiekunami, bez małych dzieci.

Opiekunka o Hasi:

"Hasia
Jest najbardziej odważna z całego stadka. Zawsze do wszystkiego pierwsza! Często ustawia resztę rodzeństwa, ma mnóstwo energii. Biega z prędkością szczenięcego światła.
Jednocześnie jest bardzo zrównoważona i nastawiona na kontakt z człowiekiem. Chętnie przychodzi na zawołanie.
"

---------------------------------------------------------

Osoby chcące adoptować szczenię muszą zdawać sobie sprawę z niedogodności jakie niesie ze sobą taka decyzja. Szczenię trzeba wychować i wszystkiego nauczyć. Wymaga to czasu i cierpliwości. Szczenię jest jak niemowlę wchodzi do nowego domu z zerową wiedzą o pożądnym zachowaniu. Taki piesek na pewno :

1. Sika w miejscu gdzie aktualnie stoi - pod siebie.

2. NIszczy wszystko co go otacza: żucie, gryzienie jest naturalną potrzeba małego pieska .

3. Może zakłocać ciszę nocną, piszczeć - bo tęskini za mamą i stadkiem w ktorym do tej pory przebywał. Zmaina domu jest dużym stresem dla szczeniaka.

Hasia 7,5 tygodnia

-------------------------------------------------------

Hasia już w swoim domu !

19.02.2016

Hasia to drugie ze szczeniąt suczki Hery, które jest już w swoim domu ! Sunieczka świetnie wpasowała się w nowy domek. Dalsza droga jej życia zależy od Pani Patrycji i jej rodziny. Sunieczka będzie jedyną pupilką w domu. Zapewne niczego jej nie zabraknie a już na pewno rąk do głaskania. Hasia zamieszkała w Jarocinie. Do dyspozycji ma dom i ogród - ni i oczywiście łóżko swojego Panciostwa !
Życzymy Hasi wszystkiego dobrego w życiu, które przed nią się otwiera. Dziękujemy za wspaniały domek.

DT

 

więcej o interwencji >

--------------------------------------------------

Hasia po miesiącu w domu !

18.03.2016

W nowym domku wspaniale miewa się także Hasieńka. Ta urocza panna owinęła sobie wokół łapki swoich Opiekunów. Najbardziej lubi być w centrum uwagi i nie chce zostawać sama ani na chwilę. Życzymy Rodzince wytrwałości i konsekwencji, choć oczywiście urok suni mógłby rozbroić każdego

-----------------------------------------------

05.05.2016

Hasia majówkowo :

"Pozdrowienia od Hasieńki. Maleńka waży juz 8,600 kg i jest niesamowita. Śpi cały czas z panią bo w dalszym ciągu nie lubi być sama. Uwielbia podróże samochodem i leżenie na kanapie w poduszkach."

13125031 1172373149449048 7148837816972478202 n   13103434 1172373159449047 8143061150119415028 n   13102892 1172373152782381 2086924606948940107 n

 

04.09.2016

Halo halo, tu Hasia: "Witamy razem z Hasieńką. Nasza gwiazdeczka jest niesamowita, kochana i cudowna. Uwielbia spacery i codziennie domaga się o nie. Jest już duża, waży 13 kg i w łóżku zajmuje najwięcej miejsca. Ale musi być zawsze do kogoś przytulona. Za miesiąc jest umówiona na sterylizację. Pozdrawiamy" 

:)

Wszystkie pieski i suczki bedą miały w umowie adopcyjnej bezwzględny warunek kastracji / sterylizacji. po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Osoba ktora podpisze umowę i nie wywiąże sie ze zobowiązania poniesie konsekwencje w postaci utraty pieska i kary finansowej. Prosimy o dokladne zapoznanie sie z warunkami adopcji w zakladce > JAK ADOPTOWAĆ < Prosimy aby do adopcji aplikowaly osoby, które akceptują te warunki.

Artykuly o szczeniętach i problemach jakie mogą wyniknąć z posiadania szczenięcia w domu

przeczytaj o > ADAPTACJI SZCZENIĄT <

przeczytaj o > ZACHOWANIACH I PROBLEMACH SZCZENIĄT <

Hasia ok 6 tygodni

Galerie calego miotu

Czytany 4714 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 wrzesień 2016 19:10
Więcej w tej kategorii: « Zara Sonia »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie