Kaja

METRYCZKA

 • ID: 3022/2017
 • Wiek: 2 lata
 • Płeć: suka
 • Status: DT
 • Miasto: Bydgoszcz
 • Województwo: kujawsko-pomorskie
 • Rodzaj sierści: Długowłosa
 • Osoba kontaktowa: Kontak w sprawie adopcji poprzez wypełnienie ankiety przedadocyjnej
 • Stosunek do ludzi: pozytywny lecz zacowawczy
 • Stosunek do innych psów: pozytywny
 • Stosunek do kotów: pozytywny / mieszka z kotami
 • Poziom aktywności: średni
 • Kastracja / sterylizacja: nie ale jest warunkiem adopcji

UWAGA ! Piesek nie szuka domu. Przebywa obecnie w domu tymczasowym do zakończenia postępowania sądowego. Po tym zostanie formalnie adoptowany przez rodzinę u której przebywa. Prosimy nie skladac ofert adopcyjnych na tego psiaka. Zaprzaszamy do zapoznania sie z innymi potrzebujacymi psiakami.

Różyczka to jedna z suczek z pseudohodowli w Dobrczu. Trafiła do nas z miotem szczeniąt. Róża to mała suczka w typie maltańczyka. Suczka wraz z innymi zwierzętami była przetrzymywana w skrajnych warunkach. Została odebrana interwencyjni. siaki zostaly odebranie 5 lutego 2017 roku w ilości 170 zwierzaków i trafiły do domów tymczasowych. Zwierzeta byly przetrzymywane w skrajnie złych warunkach. Byla to interwencja na skalę ogólnopolskę gdyż nigdy jeszcze nie odebrano tylu zwierzat jednocześnie, ktore przebywałyby w tak zlych warunkach. Psiaki siedziały w ciasnych klatkach i karonach inne w zabrudzonych kałem boksach czy ciasnych skrytkach przypominających beczki. Szukamy najlepszych domów i opiekunów, którzy moga poświęcic czas na socjalizację psiaków. Suczki przetrzymywane w ciasnych boksach musza pod czujną opieką człowieka nauczyć się życia w normalnych warunkach. Częśc tej socjalizacji odbywa się w fundacji / z bardzo dobrym skutkiem / jednak zwierzęta, które pochodza z takich warunków do pełnej adaptacji potrzebują więcej czasu, tak, że opiekun będzie musiał kontynuować to co rozpoczęliśmy w fundacji. Nie są to jednak jakieś skomplikowane czy trudne czynności- po prostu psaiki potrzebują spokojnego, wrażliwego opiekuna i czasu...

17021991 593308340878144 9159954872528703528 n

Gdyby ktoś z Państwa mial możliwość wsparcie finansowego psiaków to będziemy wdzięczni. Zwierzęta wymagaja leczenia, szczepień, profilaktyki. Potrzebna jest też wysokogatunkowa karma. Chętnie przyjmiemy dary / kontakt poczta@jamnikiniczyje.pl /


ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała


paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl


w tytule : "Interwencja"

adopcja

Z uwagi na stan prawny zwierząt przekazywane są one do domów na zasadzie opieki tymczasowej. Pieski są dowodem w sprawie sądowej, są obecnie depozytem i nie mogą być adoptowane, gdyż ich stan prawny nie pozwala na zawarcie umowy stałej. Zwierzaki przekazujemy na podstawie umowy domu tymczasowego lecz domy weryfikujemy w taki sposób, aby pieski po zakończeniu postępowania zostały w nich na zawsze. Innymi słowy po wyroku sądu zostanie podpisana umowa domu stałego.
Adresatami tej adopcji są osoby nastawione na pomoc zwierzakom a nie tylko na posiadanie "rasowego" psa. Zaznaczamy też, że to nie są pieski rasowe. Z uwagi na pochodzenie zwierząt należy liczyć się też na przykład z koniecznością leczenia. Pieski obecnie rozwijają się prawidłowo i nie ma z nimi żadnych problemów zdrowotnych. Mamy wieloletnie doświadczenie adopcyjne i na pewno psiaki przekażemy do najlepszych domów.
Ocena i wybór domu nalezy wyłącznie do fundacji a osoby, ktore składają formularz adopcyjny muszą liczyć się z brakiem odzewu. Niestety nie mamy możliwości kontaktu z wszystkimi chętnymi. Rozmawiamy z osobami, które przeszły wstępną kwalaifikację ankiety. Zgloszenie wyłącznie przez wypełnienie formularza > http://www.jamnikiniczyje.pl/poradnik2/ankieta-przedadopcyjna

Link do reportażu  > https://vod.tvp.pl/28778283/14022017

< klik

Kaja

15.03.2017

Kaja. Mam szczeniąt. Kaja to młoda suczka w typie pudla / biszona. Sunia za 2 tygodnie będzie mogla opuścić swoje szczenięta i zamieszkać w nowym domu, który po zakończeniu sprawy sądowej adoptuje ją na stałe. Sunia jest przemiła i grzeczna. Kaja pomimo ciężkich przeżyć nie sprawia żadnych kłopotów / jedynie trzeba popracować nad utrwaleniem zasad czystości /. Kaja mieszka obecnie w domu z ogrodem, gdzie ma psią koleżankę od której dużo się uczy. Suczki są zaprzyjaźnione do tego stopnia, że razem wychowują szczenięta Kai. Mile widziany byłby dom z drugim pozytywnym psiakiem. Szukamy najlepszego opiekuna, który da sunieczce wspaniały dom i czas na adaptację do nowego, normalnego życia. Nie przewidujemy żadnych problemów z sunią lecz zawsze należy pamiętać, że psiaki z trudną przeszłością mogą przejawiać problemy i potrzeba poświęcenia i miłości oraz czasu aby te problemy rozwiązać.
Zgłoszenie do adopcji poprzez formularz na naszej stronie. Zastrzegamy sobie jednak kontakt z wybranymi domami. Nie mamy możliwości rozmowy z wszystkimi osobami, które zgłaszają się do adopcji, czy chcą porozmawiać o psiaku...

21.03.2017

Kaja wspaniała sunia w typie pudla / biszona. Kaja to rownież dzielna mama, która wydała na świat pięcioro szczeniąt. Rola Kai - karmicielki dobiega końca a jej pieski wkrótce zaczną swoje życie u boku nowych opiekunów. Szukamy dla Kai domu tymczasowego z opcją adopcji. Sunia jest młoda, trochę nieufna lecz odda serce osobie, która poświęci jej czas i da odrobinę serca. Dla Kai ważne jest poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja. Takiego domu szukamy. Obecnie wizerunek Kai został zubożony poprzez pozbawienie jej sierści jednak to piękny psiak. Kaja jest łagodna, miła i grzeczna. Szybko się uczy. Sunia zasługuje na najlepsze życie. Tak jak w przypadku innych zwierząt z tej "hodowli" Kaja większość życia a może nawet cale życie spędziła w złych warunkach. Wierzymy, że los uśmiechnie się do tej kochanej suczki i wspólnie ze swoim człowiekiem Kaja nadrobi zaległości z życia !

17310048 1882308062015945 4724158309579883853 o

 

23.04.2017

Kaja, suczka w typie pudla / biszona - wspaniała mama szczeniąt. Obecnie Kaja już zakończyła proces wychowania miotu i czeka na lepsze życie u boku odpowiedzialnego człowieka. Dla Kai szukamy domu, który zainwestuje w tą przecudną istotę czas i serce. Wszystkie dorosłe suczki z tej interwencji wymagają socjalizacji i nauki życia w warunkach domowych. Kaja, tak jak inne zwierzaki jest już pod opieką fundacji prawie trzy miesiące: robi postępy. Praca z takim zwierzakiem nie wymaga jakiegoś wielkiego poświęcenia - wrażliwy człowiek z łatwością odczyta sygnały i potrzeby psiaka i będzie potrafił na nie reagować. Sunie nie wymagają pracy z behawiorystą lecz zwykłego, ludzkiego podejścia i czasu... Wierzymy, że znajdą się opiekunowie, którzy pokochają te przecudne psiaki. Oddamy tylko w najlepsze ręce !

17240103 1458722410814119 5397317145816062672 o

11.05.2017

Kaja - wspaniala młoda suczka w typie pudla/biszona. Dzielna mama, która odchowała już swoje szczenięta i nalezy jej się własne dobre życie - najlepsze życie !. Kaja to delikatna sunieczka, która potrzebuje swojego człowieka. Sunia jest nieco nieufna i ostrożna lecz w bliższym kontakcie okazuje się sympatyczną i kontaktową sunią. Szukamy opiekuna, który poświęci Kai czas i będzie kontynuował socjalizację jaka trwa w domu tymczasowym juz od 3 miesięcy.

 

Czytany 1792 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2018 06:51
Więcej w tej kategorii: « Szara Beż »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie