Róża

METRYCZKA

  • ID: 3020/2017
  • Wiek: 1,5 roku
  • Płeć: suka
  • Status: DT
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Długowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl

UWAGA ! Piesek nie szuka domu. Przebywa obecnie w domu tymczasowym do zakończenia postępowania sądowego. Po tym zostanie formalnie adoptowany przez rodzinę u której przebywa. Prosimy nie skladac ofert adopcyjnych na tego psiaka. Zaprzaszamy do zapoznania sie z innymi potrzebujacymi psiakami.

Różyczka to jedna z suczek z pseudohodowli w Dobrczu. Trafiła do nas z miotem szczeniąt. Róża to mała suczka w typie maltańczyka. Suczka wraz z innymi zwierzętami była przetrzymywana w skrajnych warunkach. Została odebrana interwencyjni. siaki zostaly odebranie 5 lutego 2017 roku w ilości 170 zwierzaków i trafiły do domów tymczasowych. Zwierzeta byly przetrzymywane w skrajnie złych warunkach. Byla to interwencja na skalę ogólnopolskę gdyż nigdy jeszcze nie odebrano tylu zwierzat jednocześnie, ktore przebywałyby w tak zlych warunkach. Psiaki siedziały w ciasnych klatkach i karonach inne w zabrudzonych kałem boksach czy ciasnych skrytkach przypominających beczki. Szukamy najlepszych domów i opiekunów, którzy moga poświęcic czas na socjalizację psiaków. Suczki przetrzymywane w ciasnych boksach musza pod czujną opieką człowieka nauczyć się życia w normalnych warunkach. Częśc tej socjalizacji odbywa się w fundacji / z bardzo dobrym skutkiem / jednak zwierzęta, które pochodza z takich warunków do pełnej adaptacji potrzebują więcej czasu, tak, że opiekun będzie musiał kontynuować to co rozpoczęliśmy w fundacji. Nie są to jednak jakieś skomplikowane czy trudne czynności- po prostu psaiki potrzebują spokojnego, wrażliwego opiekuna i czasu...

17021991 593308340878144 9159954872528703528 n

Gdyby ktoś z Państwa mial możliwość wsparcie finansowego psiaków to będziemy wdzięczni. Zwierzęta wymagaja leczenia, szczepień, profilaktyki. Potrzebna jest też wysokogatunkowa karma. Chętnie przyjmiemy dary / kontakt poczta@jamnikiniczyje.pl /


ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała


paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl


w tytule : "Interwencja"

adopcja

Z uwagi na stan prawny zwierząt przekazywane są one do domów na zasadzie opieki tymczasowej. Pieski są dowodem w sprawie sądowej, są obecnie depozytem i nie mogą być adoptowane, gdyż ich stan prawny nie pozwala na zawarcie umowy stałej. Zwierzaki przekazujemy na podstawie umowy domu tymczasowego lecz domy weryfikujemy w taki sposób, aby pieski po zakończeniu postępowania zostały w nich na zawsze. Innymi słowy po wyroku sądu zostanie podpisana umowa domu stałego.
Adresatami tej adopcji są osoby nastawione na pomoc zwierzakom a nie tylko na posiadanie "rasowego" psa. Zaznaczamy też, że to nie są pieski rasowe. Z uwagi na pochodzenie zwierząt należy liczyć się też na przykład z koniecznością leczenia. Pieski obecnie rozwijają się prawidłowo i nie ma z nimi żadnych problemów zdrowotnych. Mamy wieloletnie doświadczenie adopcyjne i na pewno psiaki przekażemy do najlepszych domów.
Ocena i wybór domu nalezy wyłącznie do fundacji a osoby, ktore składają formularz adopcyjny muszą liczyć się z brakiem odzewu. Niestety nie mamy możliwości kontaktu z wszystkimi chętnymi. Rozmawiamy z osobami, które przeszły wstępną kwalaifikację ankiety. Zgloszenie wyłącznie przez wypełnienie formularza > http://www.jamnikiniczyje.pl/poradnik2/ankieta-przedadopcyjna

Link do reportażu  > https://vod.tvp.pl/28778283/14022017

< klik

Róża

Róża to mała sunia w typie maltańczyka, ma około 1-1,5 roku. Różyczka trafiła do nas z miotem 4 dniowych szczeniąt.

08.03.2017

Różyczka - mama szczeniąt. Tak jak jej koleżanka za około 4 tygodnie będzie mogla zamieszkać w nowym domu, w którym po wyroku dokona się proces adopcyjny i sunia pozostanie na zawsze. Różyczka jest bardzo rezolutna mimo tego co przeszła jest ciekawa świata i dość otwarta. Szukamy najlepszego domu i człowieka, który będzie cierpliwie pozwolił suni na akceptację nowego życia i socjalizacje w nowych warunkach. Preferowane domy w Bydgoszczy i okolicach. W dalszej kolejności będą brane pod uwagę domy znajdujące się w dalszej odległości.

21.03.2017

Różyczka mama szczeniąt, młodziutka sunia w typie maltańczyka /?/. Różyczka jest dość odważna i ciekawa świata. Jej psychika chyba nie ucierpiała tak bardzo, gdyż widać w niej radość życia i chęć do zabawy. Różyczka to młody psiak, sama ma jeszcze zachowania wyrostka dlatego możliwe, że czas jej pobytu w tym smutnym miejscu nie był zbyt długi. Suczka w miarę swojego rozwoju była dobrą matką lecz teraz już nie karmi i nie jest zbyt zainteresowana szczeniętami, zachowuje się w sposób niefrasobliwy a do maluchów ma stosunek raczej koleżeński dlatego uważamy, ze powinna również zostać odłączona od miotu i znaleźć się pod opieką człowieka, który da jej to, czego my nie możemy : czas i uwagę. Różyczka bardzo garnie się do człowieka i jest chętna do zabawy, współpracy. Sądzimy, że jest to przemiła sunieczka, która odnajdzie się szybko w nowym domu. Przyszły opiekun powinien jednak wziąć pod uwagę pochodzenie zwierząt i być otwartym na pracę ze zwierzakiem. Pamiętajmy, że psiaki te przebywała w izolacji dlatego nie uczestniczyły w normalnym życiu, obce są im na przykład dźwięki domowych urządzeń, czy odgłosy ulicy. Wszystko to jednak jest do przepracowania i z pewnością przy odrobinie dobrej woli można nadrobić stracony czas.
Mamy nadzieję, że dla Różyczki zaświeci wiosenne słońce i znajdzie się wspaniały opiekun, który wprowadzi ją w świat dobra !
Poszukujemy domu tymczasowego z opcją adopcji po zakończeniu postępowania sądowego lub nawet domu tymczasowego, który poprowadzi sunię do nowego lepszego życia a potem przekaże do docelowego domu.

17392749 1882293828684035 1318280548 n

13.04.2017

Różyczka wczoraj miała wizytę w wyniku której przeszła dużą przemianę. Pani Monika zrobiła sunieczkę na bóstwo :) Sunieczka zdecydowała się jednak na bardzie praktyczną niż dekoracyjną fryzurkę. Różyczka poszła w sportowe tematy. Mimo , że jest to sunia w typie maltańczyka obecnie wygląda jak sznaucerka. Niedługo jednak Różyczka odzyska swój prześliczny maltańczykowy włos. Szukamy najlepszego domu na zawsze. Róża to delikatna sunia, która wymaga socjalizacji. Odrobina serca, czas i cierpliwość uczyni z niej wspanialą towarzyszkę. Kontakt w sprawie adopcji wyłącznie poprzez wypełnienie formularza adopcyjnego.

27.04.2017

Przypominamy uroczą Różyczkę, rekonwalescentkę. Sunia niedawno przeszła zabieg operacyjny w trakcie którego okazało się że jej macica jest przyszyta do innych organów. Dla Różyczki interwencja i odebranie psiaków to prawdziwe wybawienie bowiem sunia nie przeżyłaby następnej ciąży... Sunieczka jest młodziutka i bardzo garnie się do człowieka, jest nastawiona na kontakt z nim. Szukamy najlepszego domu. Opiekun sunieczki powinien liczyć się jednak z brakami socjalizacyjnymi. Nie są one jednak bardzo dotkliwe. Różyczka, tak jak inne dorosłe suczki z tej pseudohodowli mieszkała w ciasnej klatce. Potrzebuje czasu i serca by dojść do siebie.

02.05.2017

Różyczka to młodziutka sunia w typie maltańczyka. Czeka na najlepszy dom. Różyczka ma pewne braki socjalizacyjne lecz od 3 miesięcy nadrabia je w domu tymczasowym fundacji. Idzie jej bardzo dobrze :) Widać, ze każde żywe czujące stworzenie dąży do lepszego gdyż sunieczka zagustowała w domowym, żeby nie powiedzieć "łóżkowym" żywocie. Różyczka jest bardzo mila i przytulaśna i jak na krzywdę jakiej doznała - otwarta. Oczywiście sunieczka potrzebuje czasu na akceptację nowych ludzi lecz otoczenie nie przeraża jej już jak na początku. Dzisiaj sunia jak i jej koleżanka zna już rozmaite dźwięki prawdziwego życia i sądzimy, że psiak naprawdę dobrze sobie poradzi w dalszym życiu. Poszukiwany wrażliwy opiekun, który jak my będzie wsłuchiwał się w potrzeby małej. Róża to wdzięczny i kochany psiak. Dalsza niewielka korekta zachowań Różyczki / dalsza nauka czystości / spowoduje pełna adaptacje w świecie ludzkich oczekiwań. Różyczka czeka na wymarzony dom, odpowiedzialnego opiekuna i w miarę stabline życie.

11.05.2017

Rózyczka to prześliczna młoda sunia w typie maltańczyka, która czeka na dom w fundacji. Różyczka w ciagu 3 miesięcy pobytu u nas zrobiła bardzo duże postępy: poznała życie z człowiekiem, nauczyła sie funkcjonować w normalnym życiu, chodzic na spacery, opanowała umiejętnosć chodzenia na smyczy. Roża jest bardzo ciekawa świata. Zrobiła się też pewniejsza siebie. Poszukiwany dom, ktory będzie kontynuował socjalizację suni. Rózyczka jest dosć płocha i nieufna wobec obcych lecz po niedługim czasie, gdy poczuje sie bezpiecznie podejdzie i pozwala się glaskac. Sunia wybitnie garnie się do czlowieka, jest bardzo wdzięcznym i przemiłym psiakiem. Typowo kannapowa towarzysząca sunieczka. Psiak jest jednak dosć aktywny, na pewno będzie potrzebował ruchu, zajęcia. Różyczka jest bardzo skoczna i zwinna. Niestety zdarza jej się zniszczyc jąkś rzecz. Różyczkę oddamy wyłącznie do najlepszego domu. Mile widziany inny mały psiak. Sunia bardzo ładnie funkcjonuje z innymi zwierzętami: jest spolegliwa i chętna do zabaw.

13.05.2017

Różyczka z córką Złotą

22.05.2017

Matka i córka : Różyczka i Złota.

Czytany 2153 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2018 06:50
Więcej w tej kategorii: « Pomarańczowy Szara »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie