Diana

METRYCZKA

  • ID: 3009/2017
  • Wiek: 6 lat
  • Płeć: suka
  • Status: DT
  • Miasto: Szczecin
  • Rodzaj sierści: Krótkowłosa
  • Osoba kontaktowa: Basia
  • Telefon: 694 835 496
  • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl

Diana to około 6 letnia suczka, która trafiła do nas jako jedna z czterech piesków, których starsza właścicielka nie mogła dłużej zatrzymać.
Suczka jest jamniczkiem miniaturowym, co widać na pierwszy rzut oka mimo jej dość sporej nadwagi.
Większość życia spędziła na dworze, stąd wynikają jej pewne braki socjalizacyjne. W domu tymczasowym już rozpoczęło się szkolenie- Dianka to pilna uczennica i wierzymy, że szybko problemy znikną. 
Poza tym jest nieco nieśmiała i zlękniona w nowych sytuacjach, jednak już po 1 dniu z nową opiekunką można powiedzieć ,że nabiera powoli zaufania. Doskonale znalazła się w sytuacji „łóżkowo- kołderkowej”- typowy z niej podkołdernikowiec.
W ocenie opiekunki jest bardzo zrównoważona. Nie jest typem histerycznego jamnika. - bo pomimo wejścia w "nowy świat" od trzech dni i lęku przed nim, jest ciekawa (na razie na tyle, na ile strach jej na to pozwala) - bardzo dobrze rokuje. Bardzo chce kontaktu z człowiekiem, chociaż narazie dosyć mocno się go boi. Zostawiona sama- jest cicha i spokojna.
Dianka żyła dotychczas w stadzie i w związku z tym ma doskonałe relacje z innymi psami- dają jej poczucie bezpieczeństwa.

30-04-2017 

Diana w Fundacyjnym Domu Tymczasowym już 2 tygodnie. W tym czasie zrobiła ogromne postępy, jest nie do poznania :)
Nie ma już żadnych problemów z chodzeniem na smyczy, stała się mniej lękliwa, zachowuje się jak na prawdziwego jamniora przystało!
Zwiedziła Szczecin komunikacją miejską, uczęszczała z opiekunką na wykłady a nawet spędziła dzień w stajni, gdzie poczyniła nowe znajomości m.in z końmi i kotami !
Okazuje się,że z mądrym kotem to ona się dogada, dzieci jednak jej nie przeszkadzają ( pod warunkiem ,że potrafią się zachować). Idealnie dogaduje się z psami, ale to wiemy od początku.
Po zabiegu sterylizacji i czyszczenia zębów nie ma już śladu. Jest w 100 % gotowa do adopcji.


.
Szukamy dla Dianki najlepszego domu stałego. Najlepiej z ogrodem, gdzie będzie miała swobodną możliwość wybiegania a jednocześnie dalszego ćwiczenia pod kątem chodzenia na smyczy. Idealny dom dla niej to taki, w którym będzie inny psiak bądź suczka- przyjazny i zrównoważony. Póki co, nie polecamy Dianki do domu z małymi dziećmi- na ich widok reaguje dużym lękiem.

Czytany 1451 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 maj 2017 21:39
Więcej w tej kategorii: « Figa Jamniczek »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie