Masza

METRYCZKA

Masza to przeurocza jamniczka. Sunia jest pełna energii życiowej i temperamentu. To 100%jamniczka: odważna, przebojowa, ma charakterek. Sunia jest jednocześnie bardzo pozytywna. Szukamy dla Maszy najlepszego domu, najlepiej u miłośników rasy. Obowiązują procedury adopcyjne fundacji > poradnik - jak adoptować <

Masza powinna zamieszkać w domu bez kotów, gryzoni, ptactwa, nie jest znany też w tej chwili stosunek suczki do dzieci, lecz Masza raczej nie da sobie w kaszę dmuchać ! 

Z domu Maszy

Masza trafiła do nas kilka miesiecy temu jako staruszka. Szybko okazalo się, że Masza to nie tylko młoda sunia ale mikrusowa dawka energii ! Masza to miniaturowa szorściaczka a charaktre ma wielki. Sunia trafiła do wspaniałego domu, gdzie wiedzie życie wymarzone dla jamniora:
"Masza zadomowiła się na dobre w Mszczonowie. Właściwie to nie my ją zaadaptowałyśmy, ale ona nas. Początkowo wybrała sobie za "pańcię" Majkę, ale smaczne kęski i pieszczoty zrobiły swoje - teraz ma dwie "pańcie", od których nieustannie domaga się pieszczot.
Wychodzimy codziennie na spacery, miejsca do biegania jest dużo, więc Masza- pieszczotliwie nazywana w domu Szczoteczką szaleje. Boimy się jej spuszczać ze smyczy, bo w okolicy jest stado saren i pojawiają się dziki. A Masza, jak przystało na jamnika ma instynkt tropiciela i łowcy. Przy czym nie interesują jej małe zwierzęta - biega po śladach "prawdziwych" zwierzaków, a nie jakichś bażantów czy kuropatw. Od czasu do czasu, bardziej chyba dla zabawy niż z rzeczywistej potrzeby upolowania zwierzyny, Masza próbuje dostać się do wnętrz kretowiska.
Potwierdziła się informacja, że sunia nie lubi kotów i drobiu - odkąd jest u nas przestały nas odwiedzać zaprzyjaźnione koty sąsiadów, widocznie zrozumiały, ze nie są mile widziane. Masza lubi natomiast towarzystwo psów i to dużych, być może przypominają jej one Pepego` z domu tymczasowego u Patrycji.
Zaobserwowałyśmy, że sunia źle reaguje na osoby, które utykają, być może źle się jej kojarzą .
Po miesięcznym pobycie u nas sądzę, że Masza traktuje nasz dom jako swój. Jest niezwykle radosnym, wdzięcznym psem, który potrzebuje akceptacji i ciągłej obecności człowieka.
Miałyśmy już pierwszą wizytę u rodzinnego weterynarza, który wystawił suni odpowiednie dokumenty i ocenił jej stan zdrowia. Nie wykrył nic niepokojącego, ale zalecił odrobaczenie.
W załączeniu przesyłam zdjęcia, w tym jedno intymne - śpiąca Masza w pozycji na pleckach- tak śpi, gdy wydaje jej się, że nikt tego nie widzi.
Dziękujemy za wspaniałego kumpla i towarzyszkę codziennych spacerów.
Pozdrawiamy - Anka i Majka S"

23.12.2015

Święta Maszy

Masza życzy wszystkim Wesołych a swoim fundacyjnym kolegom domków takich jak ma ona.
"Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz satysfakcji na rzecz jamniczej braci życzą Masza ze Mszczonowa oraz jej "podopieczne"
Anna i Marianna S"

Czytany 5986 razy
Więcej w tej kategorii: « Figa Jojo »

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie