Gapcio

METRYCZKA

  • ID: 2997/2017
  • Wiek: 11 lat
  • Płeć: pies
  • Status: Ma dom
  • Miasto: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Rodzaj sierści: Krótkowłosa

Gapcio. Długość ponad jamnicza. Duża kufa, klapnięte uszy, długi ogon. Chudy tak, że każdą kosteczkę można policzyć. I te oczy. Jeszcze wciąż smutne, jeszcze pamiętają to, co złe...

Dwudziesty czwarty stycznia. Mróz taki, że nikt nie wychodzi z domu w obawie przed zmarznięciem. Na przystanku autobusowym zamarza on - rudy jamnik, stary i nie taki juz wcale piękny. Gapcio - nazwany w schronisku Bartolomeusz - zostaje w porę znaleziony. Bo już prawie był za TM...

W momencie przyjęcia do krakowskiego schroniska ważył niecałe osiem kilo. Był wyziębiony, miał hipotermię - temperatura jego ciała wynosiła 35,2 stopnie Celsjusza. Na lewej, tylnej łapie rana - prawdopodobnie pozozstałość po guzie nowotworowym, który pękł.

Stary Gapcio z ciepłego domu po około jedenastu latach trafił na ulicę. Ale to nie koniec historii, na szczęście.

Po miesiącu ze schroniska został zabrany do dożywotniego DT. Tu zostanie porządnie odkarmiony i ogrzany ciepłem domowego ogniska. Jego leczenie będzie kontynuowane. Czas odczarować to, co złe.

Jak przedstawia się teraz zdrowie Gapeczka?
-> niedowaga. Tuczymy Gapcia! Przez to wszystko piesek ma lekką anemię, którą należy zwalczyć. Podajemy też preparaty z witaminami dla seniorów.
-> w schronisku gruntownie go przebadano. Wykonano badania krwi, usg i rtg rany na łapie oraz czyszczenie zębów.
-> najważniejsze, czyli musimy zrobić porządek z łapą! Rana jest duża, sączy się, na pewno boli i przeszkadza... Wcześniej piesek nie mógł być poddany zabiegowi ze względu na zły stan zdrowia. Przy okazji narkozy zostanie zrobiona kastracja oraz RTG, które pozwoli ocenić, czy nie ma przerzutów. Możemy zrobić te zabieci w schronisku (bezpłatnie), lecz dopiero w połowie marca. Z uwagi na dobro pieska, postaramy się jednak zrobić wszystko wcześniej.

Obecnie Gapek odpoczywa. Przypomina sobie jak wygodna jest kanapa i jak ciepły koc. Na nowo odkrywa umiejętność jamniczego żebrania o jedzenie.

✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ ✿

Prosimy o wsparcie finansowe! Musimy zakupić dobrą jakościowo karmę dla naszego kawalera, będą potrzebne także środki na leczenie.

Czytany 1017 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 listopad 2017 19:22
Więcej w tej kategorii: « Pusia Kostek »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie