Holly

  METRYCZKA

  • ID: 3064/3064
  • Wiek: 2 lata
  • Płeć: suka
  • Status: DT
  • Miasto: okolice Bydgoszczy
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Szorstkowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • Telefon: .
  • E-mail: poczta@jamnikiniczyje.pl
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Stosunek do ludzi: pozytywna, ale wycofana
  • Stosunek do dzieci: nieznany
  • Stosunek do innych psów: pozytywny
  • Stosunek do kotów: nieznany
  • Poziom aktywności: wysoki
  • Choroby przewlekłe: nie
  • Kastracja / sterylizacja: tak

  Holly to suczka, która trafiła do nas ze schroniska 2 grudnia 2017 roku. Wcześniej błąkała się dość długo, zanim ktoś postanowił jej pomóc. Była brudna, zakołtuniona i przeraźliwie chuda. Obecnie przebywa w domu tymczasowym Fundacji.

  Sunia jest przyjazna i łagodna, ale wycofana i nieufna w pierwszym kontakcie. Podchodzi do człowieka bardzo powoli, ostrożnie, z rezerwą. Odgłosy domowe są jej nieznane. Każdy dźwięk powoduje u niej niepewność, ale i zaciekawienie. Podejrzewamy, że mogła wcześniej mieszkać na zewnątrz, ponieważ boi się wchodzić do domu. Bardzo pomaga jej obecność innych psów, które pokazują jej jak funkcjonować w domu. Naśladuje je i dobrze się z nimi dogaduje. Potrafi chodzić na smyczy. Zdarzają jej się wpadki z zachowaniem czystości.

  Szukamy dla niej opiekuna, który zna rasę i będzie w stanie zapewnić temu aktywnemu psu odpowiednią dawkę ruchu i aktywności. Osoba chętna do adopcji musi zdawać sobie sprawę, że sunia będzie wymagała czasu i cierpliwości, by nauczyć ją życia w domu z człowiekiem. 

  Zgłoszenie do adopcji prosimy kierować poprzez wypełnenie ankiety przedadopcyjnej. 

  < klik

  Odpowiadamy na wybrane ankiety.

  Prosimy też o wsparcie finansowe w utrzymaniu psiaka, to kolejny podopieczny fundacji, który wymaga opieki weterynaryjnej ( profilaktyki, sterylizacji i )

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
  tytułem wpłaty- darowizna na rzecz FJN
  ----------------------------------------
  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała
  ---------------------------------------
  paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl
  ---------------------------------------
  w tytule "Darowizna dla Holly""

  23.12.2017

  Holly to mloda jamniczka szorstkowłosa, która trafiła do nas 3 tygodnie temu. Suczka jest bardzo plocha, przestraszona, czujna. Widać, że Holly nie miała dobrego życia i nie mieszkała w domu. Ktoś zadał sobie sporo trudu aby nauczyć jamniczkę aby nie zbliżała się do drzwi wejściowych. Próbujemy zmienić te zachowana ale wymaga to czasu i pracy. Holly obserwuje swoich psich towarzyszy z którymi mieszka i najlepiej uczy się od nich. Pieski, które są kochane i nie zaznały nigdy zła czy niedostatku są znakomitymi wzorcami dla zagubionego i skrzywdzonego kolegi. Efekty trzytygodniowej adaptacji Holly z naszymi psiakami widać na zdjęciach. Suczka jest pojętną uczennica i odnalazła się w warunkach łóżkowych. Holly bawi się też już zabawkami i można powiedzieć, że odnajduje radość życia. Szukamy najlepszego domu jednak adopcja Holly jest narazie wstrzymana z powodu cieczki, ewentualny domek będzie musiał poczekać na jamniczkę.

  https://youtu.be/EjF927UwDkc

   

  29.12.2017

  W nowym domku mogłaby zamieszkać już ta urocza panna. Holly to młoda suczka, która niedawno trafiła do fundacji. Początkowo bardzo wycofana i przestraszona, zaczyna powoli pokazywać swój żywiołowy temperament i prawdziwie jamniczy charakter. W stosunku do ludzi jest przyjazna, ale ostrożna w pierwszym kontakcie. Dobrze dogaduje się z psami, obserwuje je i uczy się od nich wszystkiego. Dobrze byłoby gdyby zamieszkała z drugim, zrównoważonym psiakiem. Warto wiedzieć, że jest to pies, który potrzebuje wiele uwagi, zajęcia i długich spacerów. Nauka czystości wymaga jeszcze dopracowania.

  17.01.2018

  Holly to śliczna młoda jamniczka szorstkowłosa, która trafiła do fundacji po długotrwałym pobycie w lesie, gdzie błąkała się po ucieczce właścicielowi. Holly ma zaniedbania socjalizacyjne i widać, że nie znała bliskości z człowiekiem i nie mieszkała w domu dlatego początkowo bała się przejść przez próg domu. Holly w domu tymczasowym zrobiła duże postępy : przestała bać się kontaktu, przyjęła zasady życia domowego i zagustowała w wygodzie. Niestety problemem jest nauka czystości. Holly ma wpadki i wymaga sporego nakładu pracy w tym zakresie oraz uwagi. Szukamy dla jamniczki najlepszego domu, najlepiej z innym psiakiem lecz bez kotów. Szukamy opiekuna, który jest oddany zwierzętom i będzie kontynuował to co rozpoczęło się w fundacji. Holly potrzebuje czasu, zaangażowania i uwagi. Preferujemy dom bez małych dzieci.

  {jcomments off}

  Read 3083 times Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 18:35
  Więcej w tej kategorii: « Tymek Tosia »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie