Ruda

  METRYCZKA

  • ID: 3046/2017
  • Wiek: poniżej roku
  • Płeć: suka
  • Status: Ma dom
  • Miasto: okolice Bydgoszczy
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Krótkowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Stosunek do ludzi: pozytywny lecz zacowawczy
  • Stosunek do dzieci: nieznany / niesprawdzony
  • Stosunek do innych psów: pozytywny
  • Stosunek do kotów: nieznany
  • Poziom aktywności: wysoki

  Ruda to młodziutka suczka w typie jamnika, która trafiła pod opiekę fundacji po odebraniu jej i innych zwierzart podczas interwencji. Psy były skarajnie zaniedbane, trzymane w złych warunkach i jak się potem okazało chore. Nie wiemy jakim cudem Ruda i jej siostry [pomimo, że bardzo się boją czlowieka garną się do niego. Z początku wcale nie chcialy podejsć ale po tygodnniu dobrego karmienia i głaskania przekonały sie, że człowiek może kojarzyć się  z czymś miłym... Dla Rudej i jej sióstr szukamy domów lecz z uwagi, że psiaki są depozytem w postępowaniu karnym będzie to adopcja tymczasowa do zakończenia sprawy sądowej. Dopiero po wyroku sądu dokanamy adopcji całowitej.

  Obecnie suczki potrzebują człowieka, który pokaże im dobre życie i zapewni najlepsze warunki, tylko do takich domów moga trafic te maleństwa. Sunie waza po 5-6 kg, większe nie urosną ponieważ mają już 7-8 mc. Osoby chetne adoptować zwierzaka muszą się jednak liczyć z tym, że trzeba go wszystkiego nauczyć, jak szczeniaka. Suczki sa bardzo mlode a do tej pory żyły w szpoie, oborze... Poszukujemy osób nastawionych na pomoc dla tych zwierzaków. Jamniczki sa bardzo mile lecz nieco psotne, skoczne i trzeba będzie odpowiednio jej wychować. Każda z nich jest bardzo łagodna i uległa, pomimo lęku nie przejawiają żadnej agresji czy innej formy obrony lecz poddają się czlowiekowi.

  Zgłoszenie do adopcji poprzez wypelnienie > formularza adopcyjnego <. Koordynator psa odezwie się do wybranych osób. Z góry przepraszamy, ale nie mamy możliwości kontaktu z wszystkimi piszącymi. Każdy, kto wypełnia formularz adopcyjny powien liczyć się z brakiem odzewu.

  Prosimy o wsparcie finansowe dla psiaków, które będą wymagaly leczenia, profilaktyki, dobrej karmy. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc :

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
  --------------------------------------------------
  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała
  --------------------------------------------------
  paypal:poczta@jamnikiniczy>je.pl
  --------------------------------------------------
  w tytule : "jamniki z pseudohodowli"

  Ruda z domu !

  04.12.2017

  Bez zbędnych wstępów - Ruda w domu!
  "To już trzy miesiące Daszeńki (Rudej) w naszym domu. To pojętna dziewczynka, po trzecim dniu wiedziała, że jamniki śpią w łóżku. W ciągu dwóch tygodni nauczyła się załatwiać poza domem, czasem zdarza się jej nasiusiać, ale na specjalną matę, przeznaczoną do tego celu. Szybko też zaczęła reagować na nowe imię. Nasz jamniczy skarb i szczęście to wielka pieszczocha i łakomczuch, waży teraz 6 kg, jest szczuplutka, ale nie chuda, może się pochwalić piękną figurą (oprócz niesłychanej urody, rzecz jasna). Daszka to cudowna psina, czuła i kochająca, choć nadal bojaźliwa w stosunku do obcych. Broni domu, jako swojego terytorium, przed gośćmi głośnym szczekaniem, na razie trudno ją tego oduczyć. Jest dosyć uległa, jak na jamnika, bardzo skoczna i wesoła. Ale, ale, żeby nie było tak słodko, ten mały opryszek ma na swoim koncie akty chuligańskie. Mianowicie trzy poduszki uległy unicestwieniu, a kara była surowa acz sprawiedliwa (aaa, mamaaaa, moje brzucho nie było za karę przez trzy godziny pocałowane, okrucieństwo nie do przyjęcia, te poduszki w ogóle nie chciały się ze mną bawić, tylko leżały, a to białe coś z ich środka na mnie napadło, o co tyle hałasu?!).
  A teraz oddaję głos Daszeńce.
  "Moje kochane Ciocie z Fundacji, bardzo Wam dziękuję, że się mną zaopiekowałyście, kiedy nas zabrano z tej okropnej szopy. Dałyście mi ciepły dom, jedzenie do syta, a przede wszystkim miłość. Nie wiedziałam, że ktoś może mnie i moich towarzyszy niedoli pokochać, to cudowne uczucie. Choć krótko u Was mieszkałam, wyprowadziłyście mnie na czło..., eee, co ja gadam, na psa. Bardzo się cieszę, że Tosiu, Toska, Czarka i Wilma mają swoje domy. Tylko bardzo płakałam, jak umarł Fredzik, przecież ja z nim jadłam z jednej miski i razem spaliśmy na kocyku. Tak bardzo chciałabym, żeby wszystkie pieski, zwłaszcza te starsze, miały swój dom na zawsze, tak jak ja. Bardzo mocno i mokro Ciocie całuję, nigdy Was nie zapomnę, wasza Daszeńka".

  24176964 1744507878902236 6612368190741408021 n

  profil psa

  zobacz forum

   


   

  Ruda vel Dasza świątecznie !

  24.12.2017

  Ruda vel Dasza przesyła wszystkim życzenia Wesołych Świąt !
  to pierwsze święta suni w domowych, godnych warunkach, Dasza trafiła do nas z brudnej obory, gdzie wraz z innym psiakami była trzymana na krótkich łańcuchach. Teraz życie jamniczki zmieniło się : życzymy wszystkiego najlepszego Daszy i jej Rodzinie !

  25594375 1768149176538106 3489326936272671165 n

  Read 1335 times Ostatnio zmieniany niedziela, 24 grudzień 2017 09:50
  Więcej w tej kategorii: « Toska Dwa Jamniczki »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie